Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/Zlatan-Celeb-Milan-AP_571_855.jpg

Ibrahimovic: Isha i uritur për fitorelatan Ibrahimovic, mbrëmë e tregoi fuqinë e tij ndaj Interit, ku me dy gola vendosi fatin e derbit “Della Madonnina” në 2:1.

Edhe pse sa kishte kaluar Covid-19, 39 vjeçari dukej në formë fantastike.

Ai pas ndeshjes u shpreh i lumutr për golat që shënoi, madje thotë se mbyllja për dy javë shkaku i pandemisë e bëri atë të uritur për fitore.

“Milani nuk e kishte fituar derbin për katër vjet, unë isha i bllokuar në shtëpi për dy javë, kështu që isha i uritur dhe kjo u tregua,” tha Ibrahimovic për Sky Sport Italia.

“Kam humbur pak sensin e shijes, por kisha një shtupë çdo tre ditë dhe askush nuk do të më ndalonte të luaja derbi.”

“Unë jam i zhgënjyer që penalltia u humb, por e rëndësishme është që ekipi fitoi. Unë jam më i moshuari në skuadër, ndiej shumë përgjegjësi dhe më pëlqen kjo ndjenjë, pasi të gjithë ndjekin shembullin tim dhe janë të uritur për të fituar”, tha Ibra.

Të fundit

Probleme serioze për FIFA21: Mijëra lojtarë do i bashkohen Ibrahimovicit në hetimet për video-lojën

Mijëra lojtarë do t’i bashkohen Zlatan Ibrahimovicit dhe Gareth Bales në hetimet kundër FIFA21 që ka përdorur imazhet e tyre. Që të dy lojtarët, së bashku me agjentin Mino Raiola, kanë l

Arbëria mposht Gjilanin, Drita dhe Feronikeli ndahen baraz

Me barazim ka përfunduar derbi i javës së 14-të së Superligës së Kosovës, ndërmjet Dritës dhe Feronikelit me rezultat 1:1. Ndërsa, ndeshja tjetër e ditës përfundoi me fitoren e Arbëris

Gati kontrata e çmendur për Messin

Manchester City është duke përgatitur një ofertë të ‘çmendur’ për yllin e Barcelonës, Lionel Messi. E ardhmja e argjentinasit vazhdon të mbetet mister, ndërsa vazhdo

Real nuk mund të llogarisë në Benzeman

Real Madrid ka bërë të ditur listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen e Champions League kundër Inter. Përveç Sergio Ramos, madrilenët do të duhen të bëjnë edhe pa shërbimet

Milani në panik pas lëndimit të Zlatan Ibrahimovic

Milani është duke pritur nën ethe lajme të reja nga Zlatan Ibrahimovic pasi ndjeu dhimbje në këmbën e majtë gjatë triumfit kundër Napolit. 39-vjeçari realizoi dy gola kundër Napolit në

Xhaka e shtynë keq shokun e ekipit për ta mbrojtur shqiptarin e Leeds United

Në Premierligë sërish po flitet për Granit Xhakën. Ylli shqiptar i Arsenalit ka dal në mbrojtje të një futbollisti tjetër shqiptar, Ezgjan Alioskit të Leeds Unitedit, duke iu kundërvu shoku

Info Tjera