Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/ibrahimovic-andersson-780x439-1.jpg

Ibrahimovic: Jam ftuar te Suedia sepse e meritoj, nuk jam si para dhjetë viteshSulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka thënë se ai nuk është ftuar te Suedia për shkak të emrit, por për shkak se e meriton.

Veterani ka mbushur 39 vjeç dhe nuk ka luajtur për Suedinë që nga viti 2016, por këtë javë ai u thirr nga përzgjedhësi Janne Andersson për kualifikimet e Kupës së Botës këtë muaj.

Trajneri konfirmoi se ai ka planifikuar që Ibrahimovic të përfshihet edhe në Kampionatin Evropian këtë verë.

“Unë nuk dua të konsiderohem dhe të thirrem për atë ka bërë më parë, por për atë që mund të jap tani”.

“Unë nuk mund të jem lojtari që isha pesë, 10, 15 ose 20 vjet më parë. Tani, unë kam një fizik krejt tjetër dhe një lojë krejt tjetër”.

“Por unë mbaj një nivel shumë të lartë. Ju nuk duhet të shqetësoheni. Unë nuk jam në listën e skuadrës sepse unë quhem Zlatan dhe unë jam Ibrahimovici”.

“Kjo është për shkak të asaj që kam arritur. Mendoj se e meritoj”, ka thënë Zlatan për kanalin zyrtar të Shoqatës së Futbollit Suedez në YouTube.

Suedia do të zbarkojë në Kosovë  me 28 mars në ndeshjen që do të zhvillohet në “Fadil Vokrri”.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera