Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/auto_221615107178.jpg

Ibrahimovic me mesazh fantastikZlatan Ibrahimovic shpjegoi pse ai u bë nikoqir i ftuar në Festivalin e Muzikës Sanremo.

Sulmuesi i Milanit shkaktoi një polemikë të madhe për vendimin e tij për të kaluar javën duke pritur miq në festival gjatë sezonit, ndërsa të tjerët menduan pse ai ndjeu nevojën për të marrë këtë rol.

Ai kishte qenë duke luajtur arrogantin gjatë gjithë javës, duke bërë shaka se ishte festivali i tij dhe e mori kontrollin e plotë, por kur ai dha këtë monolog natën e fundit, ai u vlerësua si një mesazh i mrekullueshëm.

“Të gjithë e njihnin Zlatanin para këtij festivali, përse erdhi Zlatan këtu? Sepse atij i pëlqejnë sfidat, adrenalina. Nëse nuk e sfidoni veten, nuk mund të fitoni. Kam luajtur 945 ndeshje në karrierën time dhe fitova shumë prej tyre, por jo të gjitha. Kam fituar 11 tituj, por kam humbur edhe disa. Kam fituar shumë trofe, por kam humbur edhe disa. Unë jam Zlatan edhe pa fituar asnjë ndeshje. Unë jam Zlatan kur fitoj dhe kur humbas. Kam shënuar shumë gola, por kam humbur edhe disa. Shume pak. Dështimi nuk është e kundërta e suksesit, është pjesë e suksesit. Të mos bësh asgjë është dështimi më i madh nga të gjithë. Nëse Zlatan mund të bëjë një gabim, edhe ju mund të bëni, gjëja e rëndësishme është të bëni një ndryshim çdo ditë: përpjekje, përkushtim, këmbëngulje, përqendrim. Unë jam në këtë festival për t’ju thënë të gjithëve se në mënyrën tuaj të vogël, ju mund të jeni Zlatan. Faleminderit Italisë, shtëpisë sime të dytë” – tha Zlatan Ibrahimovic.

Të fundit

Distria Krasniqi fantastike, shpallet kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë t

Neymar ka vetëm 2 javë kohë

Sipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022. Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikth

Modric merr vendim për të ardhmen e tij

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë. Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parë

Slavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë

Si do të jetë e ardhmja e Muriqit

Sulmuesi i Kosovës do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio deri tash ka qenë zhgënjyese. Sulmuesi ko

Ku do të jetë e ardhmja e Lukaku

Romelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon. Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

Info Tjera