Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/ibra-1.jpg

Ibrahimovic vendos për të ardhmenMilani dhe Zlatan Ibrahimovic do të vazhdojnë bashkëpunimin. Arritja e një marrëveshjeje mes klubit kuqezi dhe gjigandit suedez përsa i përket rinovimit të kontratës është gjithnjë e më pranë.

Nga bisedimet që palët kanë patur sëfundmi është zbuluar se firma e Ibrës për zgjatjen e kontratës me kuqezinjtë edhe me një sezon është shumë afër.

Shifrat e operacionit nuk kanë ndryshuar flitet për një pagë prej 6 milionë eurosh për një sezon, por ka ndryshuar paga fikse duke u rritur disa ndërsa bonuset janë ulur.

Zyrtarizimi do të vijë pas pak orësh, me Zlatan që do t’i bashkohet Milanit në stërvitje.

Të fundit

Liverpool mposht Chelsea si mysafir (Video)

Kampioni i Ligës Premier, Liverpool, ka regjistruar fitore (2-0) në kryendeshjen e javës së dytë të edicionit 2020/2021 duke e mposhtur Chelsean në Satmford Bridge. Gjysma e parë nuk prodhoi s

Feronikeli nis me këmbë të mbarë sezonin

Feronikeli e fillon me fitore të thellë sezonin e ri Feronikeli ka shënuar fitore të pastër 4-0, në ndeshjen e xhiros së parë, të sezonit 2020-21, kundër Gjilanit. Në stadiumin “Rexhep Re

Feronikeli shënon dy gola

Ekipi nga Drenasi ka mbyllur pjesën e parë me dy gola epërsi ndaj ekipit të Gjilanit. Rezultati u zhbllokua nga Bedri Greca në minutën e 14. I njëjti shënoi edhe golin e dytë në minutën e 4

Feronikeli përballet sot me Gjilanin

Superliga e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshjen e fundit të xhiros së 1-të. Feronikeli do të jetë nikoqir i Gjilanit. Dy skuadrat synojnë fitore në xhiron e parë. Formacionet zyrtare: Fero

Talenti shqiptar zgjidhet më i miri i sezonit

Arbnor Muçolli ka bërë një sezon fantastik sezonin e shkuar dhe për këtë është vlerësuar. Mesfushori i Shqipërisë është zgjedhur lojtari më i mirë sezonit në ligën e parë. Vejle BK

Mourinho transferon dy lojtarë interesant

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, afroi dy futbollistë shumë interesantë nga skuadra e Real Madridit. Gareth Bale u huazua për një vit nga madrilenët, ndërsa Sergio Reguilon u ble përfund

Info Tjera