Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/45e743b1-12cf-4e78-a3fe-2f71a49fc738.jpeg.jpg

Inter nis kërkimin për zëvendësimin e LukakuInter po kërkon me ngulm një qendërsulmues që të shërbejë si zëvendës i Lukakut.

Zikaltërit kuptuan pas humbjes së djeshme ndaj Sampdorias (11 goditje në portë, një penallti e humbur dhe një shtyllë e goditur) se pa belgun e kanë të vështirë të dërgojnë topin në rrjetë.

Alexis Sanchez dhe Perisic nuk janë të saktë në finalizim, duke bërë që trajneri Antonio Conte të tmerrohet edhe për dëmtimin më të vogël të Lukakut.

Shifrat tregojnë se në 5 ndeshjet ku Lukaku nuk ka luajtur ose e ka nisur takimin nga stoli, Interi ka fituar në vetëm një rast.

Kundër Parmës (2-2), kundër Realit (humbje 3-2), kundër Atalantës (1-1) dhe kundër Sampdorias (humbje 2-1). Fitorja e vetme ka qenë ajo kundër Sassuolos.

Në merkato është vështirë të gjendet një sulmues i nivelit të belgut, kështu që po përfliten emra si Gervinho, Gomez, Eder dhe Pellè.

Duke përjashtuar të papriturat, sulmuesi i ri i Interit do të jetë një mes emrave të lartpërmendur.

Të fundit

Manchester United fiton derbin ndaj Manchester Cityt

Manchester United e ka fituar derbin ndaj Manchester Cityt me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier. Pas vetëm dy minutash lojë në stadiumin Etihad, Djajtë e Kuq kaluan

Zgjedhjet presidenciale, Barcelona voton në Camp Nou

Sot po mbahen zgjedhjet për president të Barcelonës, pasi fillimisht u shtyen në janar për shkak të rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kataluni. Ylli i Barcelonës, Messi ka shfry

Ibrahimovic me mesazh fantastik

Zlatan Ibrahimovic shpjegoi pse ai u bë nikoqir i ftuar në Festivalin e Muzikës Sanremo. Sulmuesi i Milanit shkaktoi një polemikë të madhe për vendimin e tij për të kaluar javën duke pritur

Messi dhuron një asistim fantastik për Jordi Alban, Barça në avantazh ndaj Osasunas

Argjentinasi ishte protagonist në golin e shënuar ndaj Osasunas, të cilin e shënoi Jordi Alba, transmeton lajmi.net. Messi me një pasim të gjatë dhe maestral e gjeti spanjollin i cili shënoi n

Ky lojtar luan si unë, do jetë pasardhësi im dhe nuk bëj shaka

Messi dhe Ronaldo janë në fundin e karrierës së tyre dhe të gjithë po kërkojnë për pasardhësit e tyre. Mbappe është më i mundshmi nga ajo, që ka treguar deri më tani në fushë. Edhe Pe

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Info Tjera