Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/Marash-Kumbulla-Goal.jpg

Inter nuk i ndahet KumbullësInter vazhdon të kërkojnë transferimin e mbrojtësit shqiptar të Hellas Verona, Marash Kumbulla.

Sipas TuttoSport, Inter do të ofrojë 18 milionë euro për Kumbullan, dhe rinovimin e huazimit të Dimarcos.

Inter do të përfshijë në ofertë si huazime njërin mes Eposito dhe Agoume.

Conte është bindur nga paraqitjet e Kumbullas në sezonin që lamë pas, dhe e sheh atë si zëvendësues të Milan Skriniar.

Te Hellas Verona, Kumbulla ka pasur për partner në mbrojtje Amir Rrahmanin, i cili i është bashkuar Napolit.

Të fundit

Një tjetër futbollist shqiptar transferohet në Serie A

Bëhet fjalë për Andi Zeqirin talentin e Lozanës që është rritur si futbollist në Zvicër dhe ka shkëlqyer në sezonin e kaluar në Challenge League. Zeqiri i cili ka qenë pjesë edhe e 21-vj

Suarez largohet si golashënuesi i tretë në histori të Barçës

ashmë është zyrtare, Luis Suarez është larguar nga Barcelona për t’u transferuar te Atletico Madrid. Ronald Koeman nuk e deshi në skuadrën e tij dhe kështu, uruguaiani, shoku më i mirë i

Fjalët e gazetarit e bëjnë të qaj Mourinhon

Jose Mourinho i bën ditën të lumtur gazetarit maqedonas pasi qëndroi rrotull për t’iu përgjigjur pyetjes së tij, pasi u prek nga historia e kujtimit të babait të tij të ndjerë. Jose Mouri

Barcelona dhe Roma në garë për super-mbrojtësin e Chelseas

Skuadra e Barcelonës dhe Romës janë në garë për të firmosur me mbrojtësin e Chelseas, Antonio Rudiger. Sipas raportimve të fundit që vijnë nga mediat në Angi, thuhet se Barça është në

Basel blen kartonin e Zhegrovës

Edon Zhegrova rikthehet te Baseli për të qëndruar gjatë aty. Pas huazimit për 1 sezon e gjysmë që prej shkurtit të vitit 2019-të te skuadra zvicerane. Gjatë kësaj vere Zhegrova u kthye te G

Netflix do të xhirojë garën e Formula 1

Këtë të dielë, Lewis Hamilton mund të barazojë rekordin e fitoreve të Michael Schumacher (91), duke u bërë së bashku me gjermanin piloti me më shumë triumfe në historinë e Formula 1. Kë

Info Tjera