Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/eriksen.jpg

Interi ofron Eriksenin për TorreiranInteri është duke menduar për një marrëveshje shkëmbimi kokë më kokë Christian Eriksen-Lucas Torreira.

Zikaltrit kanë nevojë për një zëvendësues të Marcelo Brozovicit dhe po mendojnë për mesfushorin e Arsenalit, i cili është i huazuar në Atletico Madridi këtë sezon.

Për Torreiran, i cili ka luajtur për Sampdorian në të kaluarën, kanë shprehur interesim edhe Fiorentina dhe Torino.

Trajneri Antonio Conte e kishte vendosur Eriksenin në rolin e organizatorit kundër Fiorentinës, por mesfushori danez u la në stol për 90 minuta kundër Juventusit të dielën dhe sipas shumë mediave italiane, zikaltrit dëshirojnë ta shesin atë.

26-vjeçari i ka bërë vetëm 14 paraqitje në të gjitha garat deri tani këtë sezon, derisa Torreria i ka zhvilluar 13 ndeshje për Atletico Madridin.

Bisedimet mes Interit dhe Arsenalit nuk kanë nisur ende, por Erikseni mund të kthehet në Premierligë në huazim.

Të fundit

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Milani nuk dorëzohet për futbollistin e Fulhamit

Gjiganti italian AC Milan ka shfaqur interesim për futbollistin e Fulhamit, Zambo Anguissa, shkruan “Goal”! Milani e ka “shigjetuar” edhe verën e kaluar mesfushorin defanziv, por nuk u arrit

UEFA po mendon t’ia marrë të drejtën e organizimit të ndeshjeve tri qyteteve të mëdha evropiane për Euro 2021

UEFA po mendon të bëjë disa ndryshime sa i përket organizimit të Kampionatit Evropian Euro 2021, por që do të mbahet këtë vit. Qytetet si Dublin (Irlandë), Glasgow (Skoci) dhe Bilbao (Spanj

Kolollit i duhet ende kohë

Benjamin Kololli ende nuk është i gatshëm për lojë. Lajmi është bërë i ditur nga trajneri i skuadrës së FC Zuerichut, Massimo Rizzo. 28-vjeçari, reprezentues i Kosovës, është duke i mun

Dembele ka shënuar një supergol ndaj Sevillës (Video)

Ousmane Dembele sapo ka shënuar një supergol për Barcelonën në ndeshjen ndaj Sevillas, duke ia kujtuar tifozëve se sa i talentuar është ai. Blaugranat mbyllen pjesën e parë të ndeshjes kthy

Klopp tregon objektivin në Premier League

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka mbajtur një konferencë për media para derbit me Chelseat që zhvillohet të enjtën. Klopp theksoi se skuadra e tij synon të jetë në top 4-she. “Para n

Info Tjera