Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/jesse-lingard-man-utd-2019_ncu9cvgay1741646hff7rz1cm.jpg

Interi shumë pranë transferimit të Jesse LingardMesfushori ofensivë i Manchester United nuk është preferuar nga trajneri Ole Gunnar Solskjaer dhe ka kërkuar largimin nga klubi.

Kontrata e lojtarit me Djajtë e Kuq skadon në verën e vitit 2022, por Lingard nuk bën pjesë në planet e trajnerit norvegjez.

Kësisoj anglezi ka vendosur të largohet nga Djajtë e Kuq gjatë afatit kalimtar të janarit dhe e ardhmja e tij duket në Itali te Interi.

Trajneri Antonio Conte e pëlqen shumë anglezin dhe e sheh si zëvendësuesin adekuat të Christian Eriksenit që pritet të largohet.

28-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar vetëm tri takime në Kupë dhe nuk ka pasur hapësira në kampionat.

Nga ana tjetër Manchester United do të kënaqet nëse vije një ofertë mbi shtatë milionë euro për lojtarin.

Përveç Interit që duket skuadër favorite për të nënshkruar me të, Lingard kërkohet edhe nga Sheffield United, Newcastle United dhe Real Sociedad.

Të fundit

Manchester United fiton derbin ndaj Manchester Cityt

Manchester United e ka fituar derbin ndaj Manchester Cityt me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier. Pas vetëm dy minutash lojë në stadiumin Etihad, Djajtë e Kuq kaluan

Zgjedhjet presidenciale, Barcelona voton në Camp Nou

Sot po mbahen zgjedhjet për president të Barcelonës, pasi fillimisht u shtyen në janar për shkak të rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kataluni. Ylli i Barcelonës, Messi ka shfry

Ibrahimovic me mesazh fantastik

Zlatan Ibrahimovic shpjegoi pse ai u bë nikoqir i ftuar në Festivalin e Muzikës Sanremo. Sulmuesi i Milanit shkaktoi një polemikë të madhe për vendimin e tij për të kaluar javën duke pritur

Messi dhuron një asistim fantastik për Jordi Alban, Barça në avantazh ndaj Osasunas

Argjentinasi ishte protagonist në golin e shënuar ndaj Osasunas, të cilin e shënoi Jordi Alba, transmeton lajmi.net. Messi me një pasim të gjatë dhe maestral e gjeti spanjollin i cili shënoi n

Ky lojtar luan si unë, do jetë pasardhësi im dhe nuk bëj shaka

Messi dhe Ronaldo janë në fundin e karrierës së tyre dhe të gjithë po kërkojnë për pasardhësit e tyre. Mbappe është më i mundshmi nga ajo, që ka treguar deri më tani në fushë. Edhe Pe

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Info Tjera