Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/ronaldo.jpg

Jorge Mendes konfirmon: Ronaldo nuk do të kthehet në SportingE gjitha filloi pasi Ronaldo kishte uruar ish-klubin e tij, Sportingun për titullin e fituar par më shumë se 10 vitesh në Portugali.

Për ti hedhur benzinë zjarrit, nëna e Ronaldos deklaroi se ajo do të bind djalin e saj që të rikthehet në Sporting, aty ku e filloi karrierën.

Megjithatë, zërat për rikthimin e tij i ka përgënjeshtruar agjenti i lojtarit, Jorge Mendes.

Mendes duke folur për “Record”, konfirmoi se Ronaldo nuk do të kthehet në Portugali.

“Cristiano Ronaldo nuk po kthehet në Sporting. Ai është krenar për titullin e fituar por për momentin, por planet e tij të karrierës nuk përfshijnë një rikthim në Portugali”, tha Mendes.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera