Futboll http://mediapress.al/wp-content/uploads/2018/03/juvereak.jpg

Juve apo Real? Statistikat thyejnë çdo parashikim

Publikuar: 16/03/2018

Do të jetë një finale e parakohshme ajo mes Real Madrid dhe Juventus, megjithatë shumë kanë filluar të shohin favorit madrilenët në këtë përplasje titanësh.

Në fakt, statistikat flasin ndryshe.

Në 19 përballje mes tyre, 9 ndeshje janë fituar nga italianët, dy kanë përfunduar barazim dhe 8 janë fituar nga spanjollët.

Ndeshjet e para do të zhvillohen më 3-4 prill, ndërsa ato të kthimit më 10-11 prill.