Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/luis-suarez-barcelona-2019_1mzsl7xdxd7by1ozo5veq84brw-1.jpg

Juventus nuk i ka humbur shpresat për SuarezFederico Cherubini, shef i transferëve i skuadrës italiane, bëhet me dije që ata do të punojnë për të nënshkruar me su lmuesin Luis Suarez nuk është ftuar në listën e Barçës për miqësoren e tyre të parë parasezonale me Nastic de Tarragona, një shenjë që tregon se e ardhmja e tij nuk pritet që të jetë në fanellën e Barcelonës.

Uruguaini kishte një ofertë nga Juventusi në Torino, por ajo po shtyhet për shkak se ai nuk ka ende pasaport italiane në Serie A, një gjë që nuk duket se i shqetëson liderët e klubit italian nëse bazohemi në fjalët e fundit të Cherbini që ka thënë se nënshkrimin mund ta bëjnë edhe pa këtë gjë.

“Su lmues i ri në qendër? Ne po punojmë këtë. Nëse jemi optimis për Suarez? Gjithmonë ka shpresë”, ka thënë Cherubini në një deklaratë për portalin ‘Calciomercato.it’.

Kështu që, Juventus po vazhdon të besoj që do ta transferojë Suarezin pavarësisht pengesave burokratike që mund të dalin në transferimin e uruguaianin, pasi që duhet ta përfundojë provimin e italishtes për pasaportën.

Të fundit

Gattuso nuk pranon largimin e Hysajt

Gennaro Gattuso nuk e ka lejuar largimin e Elseid Hysajnt nga Napoli pas ofertës së marr nga klubi rus Spartak Moska. Trajneri i Napolit ka kërkuar me ngulm që shqiptari të mos shitet te Spartak

Messi befason me deklaratën e tij

Pas një vere të turbullt dhe një raporti të nderë me klubin, që për pak solli ndarjen e bujshme të Lionel Messi me Barcelonën, “Pleshti” ka ndryshuar qëndrim. Me tone dhe fjalë të ndry

Muriqi rezulton negativ edhe në testin e dytë

Futbollisti kosovar, Vedat Muriqi mund të udhëtoj në Romë qysh nesër. Gazetari i njohur, Arlind Sadiku mëson se sulmuesi kosovar ka rezultuar negativ edhe në testin e dytë. Muriqi pritet që k

U turpërua nga Leicester City, flet Guardiola

Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka deklaruar se skuadra e tij ishte nervoze në ballafaqim me Leicester Cityn si dhe ka vënë në dyshim mentalitetin e ekipit të ti pas humbjes me rezultat

Messi lojtari i katërt në histori të La Ligas që shënon gola në 17 edicione rresht

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është bërë vetëm lojtari i katërt në histori të La Ligas që ka shënuar gola në 17 edicione rresht në këtë kampionat. Messi realizoi një gol nga penallt

Rusët kërkojnë kapitenin e Kombëtares

Sirenat ruse në merkato bëhen më të forta për Elseid Hysaj. Mediat italiane bëjnë të ditur se Spartaku i Moskës vazhdon të këmbëngulë për të marrë shërbimet e kapitenit të kombëtare

Info Tjera