Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/edvin-dzeko.jpg

Juventus pranë goditjes së madheKërkonte vetëm një zëvendësues për Alvaro Morata, por mund të marrë më shumë se kaq. Juventus është shumë pranë goditjes së madhe në merkaton e janarit që mban emrin e Edin Dzeko.

“Zonja e Vjetër” kishte provuar edhe më parë të merrte shërbimet e sulmuesit boshnjak, por tani ka në dorë një okzaion të vërtetë.

Dzeko ka prishur raportet me trajnerin e Romës, Paulo Fonseca pas sherrit mes të dyve në përfundim të ndeshjes së Kupës, ku skuadra romane u eliminua nga Spezia.

Si pasojë, futbollisti u la jashtë në sfidën e fundjavës, ndërsa klubi verdhekuq e ka njoftuar se nuk do të mbajë më shiritin e kapitenit.

Të gjitha këto kanë detyruar Dzeko të kërkojë largimin dhe Juventus është hedhur menjëherë në sulm.

Si fillim, kampionët në fuiqi të Italisë kërkojnë të ulin kostot, duke futur në tratativa shkëmbimin me Bernardeschi.

Ky opsion është refuzuar nga Roma, që kërkon para kesh.

Juventus nuk është demoralizuar dhe po mundohet të gjejë mënyrën e duhur për të financuar këtë operacion të rëndësishëm në merkaton e dimrit.

Të fundit

Liverpool dorëzohet në luftën titull, Mane tregon synimin

Sadio Mane ka pranuar se mbrojtja e titullit në Ligën Premiere ka përfunduar, duke deklaruar se diferenca e pikëve midis Liverpoolit dhe Manchester Cityt është thjesht shumë e madhe për t’u

Manchester City në kërkim të fitores

Borussia Monchengladbach do të zhvillojë ndeshje kundër Manchester Cityt në stadiumin “Puskas Arena”, në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së eliminatorëve. Kjo është hera e parë

Lewandowski golashënuesi i tretë më i mirë në Ligën e Kampionëve

Su lmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, është bërë golashënuesi i tretë më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve, pas golit që e shënoi në fitoren kundër Lazios të martën

Zhvillime të reja për të ardhmen e Mbappe

Sulmuesi francez Kylian Mbappe është i gatshëm ta firmos kontratën e re me Paris Saint-Germaini, por vetëm nëse ekipi nga Ligue 1 i plotëson kërkesat e tij. Kështu ka raportuar të martën e

David De Gea drejt largimit nga Manchester United

David De Gea duket se do të largohet nga Manchester United gjatë afatit kalimtar të verës. Portieri spanjoll nuk është më i paprekshëm te Djajtë e Kuq, pasi aty po ndjen presionin e Dean Hend

Reali pa sulmuesin kryesor ndaj Atalantës

Sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema, nuk do jetë i pranishëm në ndeshjen me Atalantan në kuadër të Ligës së Kampionëve. Sulmuesi francez, Karim Benzema, nuk do të udhëtojë me pjesën tje

Info Tjera