Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/juventus-2-780x439-1.jpg

Juventusi do t’i shesë Ramseyn dhe Rabiotin, zëvendësimet e tyre janë gatiJuventusi ka vendosur të shesë dy mesfushorët, Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot këtë verë.

Sipas gazetës La Repubblica, dy mesfushorët nuk përshtaten më në planet e klubit për të ardhmen, pasi ata nuk kanë bindur që nga arritja e tyre në klub.

 

Juventusi nënshkroi të dy si transferime falas në verën e vitit 2019, kur erdhën nga Arsenal dhe Paris Saint-Germain.

Rabiot ka luajtur 75 ndeshje që nga lëvizja e tij nga kryeqyteti francez, ndërsa Ramsey është paraqitur 63 herë për Bianconerët.

Të dy nënshkruan marrëveshje deri në qershor të vitit 2023 dhe kanë kontrata valide, por sipas medieve italiane, Juventusi po kërkon t’i zëvendësojë ata në afatin kalimtar të ardhshëm.

Sipas La Repubblica,  “Zonja e Vjetër” shpreson të nënshkruajë me Hakan Calhanoglu e Milanit, pasi kontrata e tij skadon këtë verë.

  1. Emri i dytë i përmendur është mesfushori i Sassuolo dhe Italisë, Manuel Locatelli, që pëlqehet nga shumë klube.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera