Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/1292112209-780x439-1.jpg

Juventusi synon transferimin e Jose GayasJuventusi është duke kërkuar ta përforcojë krahun e majtë të mbrojtjes për edicionin e ri.

Zonja e Vjetër pritet ta largojë mbrojtësin brazilian Alex Sandro, i cili që disa kohë lidhet me një largim nga Juventusi.

E emri më i kërkuar për atë pozitë nga gjiganti italian është ai i mbrojtësit spanjoll Jose Gaya që luan te Valencia.

Skuadra spanjolle po kalon nëpër një krizë financiare dhe pritet ta nxjerr në shitje gjatë afatit kalimtar veror kapitenin e tyre.

25-vjeçarit tanimë i është caktuar edhe çmimi i largimit, ku Valencia kërkon 35 milionë euro për ta lënë të lirë.

Bardhezinjtë nga Torino janë të gatshëm për ta paguar këtë shumë, por duhet mposhtur konkurrenca e Interit, Milanit, Atletico Madridit dhe Manchester Cityt për lojtarin.

Nëse dështon afrimi i Gayas, Juventusi si plan B ka transferimin e anësorit Emerson Palmieri nga Chelsea.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera