Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/CHAMPIONS-LEAGUE.jpg

Kalendari i Champions LeaguePas ndeshjeve të Kombëtareve dhe kampionateve në fundjavë, kjo mesjavë sjell edhe elitën e futbollit europian për klube, Champions League.

Më poshtë gjeni kalendarin e mbetur për vitin 2020, rënditjet në grupe dhe përballjet më interesante që priten duke nisur nga kjo e martë dhe e mërkurë.

GRUPI A
Bayern Munchen 9
Atletico Madrid 4
Lokomotiv Moska 2
Salzburg 1

E mërkurë 21 tetor
Red Bull Salzburg-Lokomotiv Moska 2-2
Bayern Munchen-Atletico Madrid 4-0

E martë, 27 tetor
Lokomotiv Moska-Bayern Munchen 1-2
Atletico Madrid-Red Bull Salzburg 3-2

E martë, 3 nëntor
Lokomotiv Moska-Atletico Madrid 1-1
Red Bull Salzburg-Bayern Munchen 2-6

E mërkurë 25 nëntor
Bayern Munchen-Red Bull Salzburg
Atletico Madrid-Lokomotiv Moska

E martë 1 dhjetor
Lokomotiv Moska-Red Bull Salzburg
Atletico Madrid-Bayern Munchen

E mërkurë, 9 dhjetor
Bayern Munchen-Lokomotiv Moska
Red Bull Salzburg-Atletico Madrid

GRUPI B
Borussia Monchengladbach 5
Shakhtar Donetsk 4
Real Madrid 4
Inter 2

E mërkurë 21 tetor
Real Madrid-Shakhtar Donetsk 2-3
Inter-Borussia Monchengladbach 2-2

E martë 27 tetor
Shakhtar Donetsk-Inter 0-0
Borussia Monchengladbach-Real Madrid 2-2

E martë 3 nëntor
Shakhtar Donetsk-Borussia Monchengladbach 0-6
Real Madrid-Inter 3-2

E mërkurë 25 nëntor
Borussia Monchengladbach-Shakhtar Donetsk
Inter-Real Madrid

E martë 1 dhjetor
Shakhtar Donetsk-Real Madrid
Borussia Monchengladbach-Inter

E mërkurë 9 dhjetor
Real Madrid-Borussia Monchengladbach
Inter-Shakhtar Donetsk

GRUPI C
Manchester City 9
Porto 6
Olympiacos 3
Olympique Marseille 0

E mërkurë 21 tetor
Manchester City-Porto 3-1
Olympiacos-Olympique Marsiglia 1-0

E martë 27 tetor
Porto-Olympiacos 2-0
Olympique Marsiglia-Manchester City 0-3

E martë 3 nëntor
Manchester City-Olympiacos 3-0
Porto-Olympique Marsiglia 3-0

E mërkurë 25 nëntor
Olympiacos-Manchester City
Olympique Marsiglia-Porto

E martë 1 dhjetor
Porto-Manchester City
Olympique Marsiglia-Olympiacos

E mërkurë 9 dhjetor
Manchester City-Olympique Marsiglia
Olympiacos-Porto

GRUPI D
Liverpool 9
Ajax 4
Atalanta 4
Midtjylland 0

E mërkurë 21 tetor
Ajax-Liverpool 0-1
Midtjylland-Atalanta 0-4

E martë 27 tetor
Liverpool-Midtjylland 2-0
Atalanta-Ajax 2-2

E martë 3 nëntor
Midtjylland-Ajax 1-2
Atalanta-Liverpool 0-5

E mërkurë 25 nëntor
Liverpool-Atalanta
Ajax-Midtjylland

E martë 1 dhjetor
Liverpool-Ajax
Atalanta-Midtjylland

E mërkurë 9 dhjetor
Ajax-Atalanta
Midtjylland-Liverpool

GRUPI E
Chelsea 7
Sevilla 7
Rennes 1
Krasnodar 1

E martë 20 tetor
Chelsea- Sevilla 0-0
Rennes-Krasnodar 1-1

E mërkurë 28 tetor
Krasnodar-Chelsea 0-4
Sevilla -Rennes 1-0

E mërkurë 4 nëntor
Sevilla -Krasnodar 3-2
Chelsea-Rennes 3-0

E martë 24 nëntor

Krasnodar- Sevilla
Rennes-Chelsea

E mërkurë 2 dhjetor
Krasnodar-Rennes
Sevilla-Chelsea

E martë 8 dhjetor
Chelsea-Krasnodar
Rennes- Sevilla

GRUPI F
Borussia Dortmund 6
Lazio 5
Club Brugge 4
Zenit 1

E martë 20 tetor

Zenit San Pietroburgo-Club Brugge 1-2
Lazio-Borussia Dortmund 3-1

E mërkurë 28 tetor
Club Brugge-Lazio 1-1
Borussia Dortmund-Zenit 2-0

E mërkurë 4 nëntor
Zenit -Lazio 1-1
Club Brugge-Borussia Dortmund 0-3

E martë 24 nëntor
Borussia Dortmund-Club Brugge
Lazio-Zenit

E mërkurë 2 dhjetor
Borussia Dortmund-Lazio
Club Brugge-Zenit

E martë 8 dhjetor
Zenit -Borussia Dortmund
Lazio-Club Brugge

GRUPI G
Barcelona 9
Juventus 6
Dynamo Kiev 0
Ferencvaros 0

E martë 20 tetor
Dynamo Kiev-Juventus 0-2
Barcelona-Ferencvaros 5-1

E mërkurë 28 tetor
Juventus-Barcelona 0-2
Ferencvaros-Dinamo Kiev 2-2

E mërkurë 4 nëntor
Barcelona-Dynamo Kiev 2-1
Ferencvaros-Juventus 1-4

E martë 24 nëntor
Juventus-Ferencvaros
Dynamo Kiev-Barellona

E mërkurë 25 nëntor
Juventus-Dynamo Kiev
Ferencvaros-Barcellona

E martë 8 dhjetor
Barcelona-Juventus
Dynamo Kiev-Ferencvaros

GRUPI H
Manchester United 6
RB Leipzig 6
Paris Saint-Germain 3
Istanbul Basaksehir 3

E martë, 20 nëntor
Paris Saint-Germain-Manchester United 1-2
RB Leipzig-Istanbul Basaksehir 2-0

E mërkurë 28 nëntor
Manchester United-RB Leipzig 5-0
Basaksehir-Paris Saint Germain 0-2

E mërkurë 4 nëntor
Istanbul Basaksehir-Manchester United 2-1
RB Leipzig-Paris Saint-Germain 2-1

E martë, 24 nëntor
Paris Saint-Germain-RB Leipzig
Manchester United-Istanbul Basaksehir

E mërkurë 2 dhjetor
Istanbul Basaksehir-RB Leipzig
Manchester United-Paris Saint-Germain

E martë 8 dhjetor

Paris Saint-Germain-Istanbul Basaksehir
RB Leipzig-Manchester United

Të fundit

PSG i ofron Ramosit kontratë trevjeçare

Kampionët e Francës janë të etur ta transferojnë kapitenin e Real Mardidit gjatë këtij afati kalimtar. PSG-ja i ka ofruar Sergio Ramosit kontratë trivjeçare me një pagë vjetore prej 15 mili

Federik Veseli nënshkruan me klubin italian

Frederik Veseli pritet të ndërrojë sërish skuadër, por jo kampionat. Duke parë hapësirat e pakta që ka pasur gjatë këtij sezoni te skuadra e Salernitanës, ku është aktivizuar në vetëm 1

Italia përjashtohet nga Lojërat Olimpike?

Italia është shumë pranë përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokios që zhvillohen këtë vit në Japoni. Sipas mediave italiane, vendimi është marrë nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, po

ZYRTARE: Lampard shkarkohet nga Chelsea

Lajmin e ka bërë të ditur klubi londinez përmes uebfaqes së klubit.  “Ky ka qenë një vendim shumë i vështirë, dhe jo ai që pronari dhe Bordi e kanë marrë me lehtësi”, u tha ne dekl

Juventus pranë goditjes së madhe

Kërkonte vetëm një zëvendësues për Alvaro Morata, por mund të marrë më shumë se kaq. Juventus është shumë pranë goditjes së madhe në merkaton e janarit që mban emrin e Edin Dzeko. “

Manchester United eliminon Liverpoolin dhe konfirmon krizën e “Të Kuqve”

Manchester United po kalon një nga momentet më të bukura të viteve të fundit. “Djajtë e Kuq” fituan 3-2 në shtëpi ndaj Liverpool, sukses që sjell kualifikimin në raundin e 1/8 të FA Cup

Info Tjera