Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/Download-1-1.jpg

Kaos në Hungari, tifozët futen në fushë dhe godasin lojtarët (Video)Një kaos i vërtetë ka ndodhur pas përfundimit të ndeshjes mes Debreçenit dhe Paksi në Hungari, e cila u mbyll në barazim 1-1.

Pikërisht me këtë barazim, klubi i njohur i Debreçenit ra nga kategoria, duke sjellë një zemërim të madh tek tifozët.

Menjëherë sapo përfundoi ndeshja, të gjithë lojtarët u shtrinë në tokë ët mërzitur për këtë rënie nga kategoria.

Tifozët të irrituar nga lojtarët, kanë pushtuar fushën e lojës, jo për t’iu dhënë kurajë, por për t’i goditur.

Ata u quajtën shkaktarët kryesorë për rënien e skuadrës dhe tifozët nuk kanë nguruar t’i godasin, ku Nikolla Trujiç dhe Luka Milutinoviç, pësuan disa dëmtime të mëdha.

Duhej ndërhyrja e policisë, në mënyrë që tifozët të shpërndaheshin dhe të largoheshin nga fusha e lojës.

Të fundit

Guardiola: Jemi gati të përballemi në CAS

Pep Guardiola është shumë optimist se CAS-i në Lozanë do të heqë dënimin e dhënë nga UEFA për dy vite përjashtim nga kompeticionet europiane. Ky dënim erdhi pas konstatimit të UEFA-s se

Valtteri Bottas fiton Grand Prix të Austrisë ndërsa Lewis Hamilton mbetet jashtë podiumit

 Valtteri Bottas, ka fituar garën e parë të stinorit në Formula 1, që është mbajtur sot në Red Bull Ring te Austrisë. Bottas ka startuar garën nga pozita e parë dhe përfundoi në atë

Sezoni i Formula 1 fillon sot – Austria Grand Prix 2020

 Gjithqka gati për fillimin e sezonit në Formula 1, i cili zhvillohet në Red Bull Ring në Spielberg nga ora 16.  Pas disa muajsh vonese për shkak të pandemisë, me pa durim është duk

Çdo lojtar i Liverpoolit pritet të marrë nga një medalje

Jurgen Klopp është gati të sigurojë që çdo anëtar i skuadrës së tij të marrë një medalje të fituesve të titullit të Ligës Premier.  Pasi të fitojnë titullin e parë të lig

Pas Hakimit, Interi tenton edhe David Alaban!

Pas Achraf Hakimit, Interi i Antonio Contes synon të bëjë një tjetër goditje të madhe në mbrojtje. SportMediaset zbulon se zikaltrit kanë nisur prej kohësh kontaktet me David Alaban, austriak

Atleti Fikret Shatri realizoi rrugëtimin sfidues 257 km

I stërlodhur dhe me e lot gëzimi dhe por tejet krenar në shpirt, atleti Fikret Shatri ka arritur tek sheshi Skënderbeu në Tiranë, duke realizuar rrugëtimin sfidues nga Prishtina për në Tiran

Info Tjera