Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/FB_IMG_1600261200377.jpg

KEK-u prezanton trajnerin gjermanKlubi nga Obilqi ka prezantuar trajnerin e ri të skuadrës.

Tymtarët kanë vendosur t’ia besojnë trenerit gjerman, Markus Mühling, monitorimin e trajnerave të shkollës së futbollit.

“Një arsyje më shumë për të gjithë ata fëmijë të cilët kanë ëndërra që një ditë të arrijnë në arenën ndërkombëtare është t’i bashkohën shkollës së FC KEK-ut. Mühling vjen edhe me një mision të gjithë ata të cilët kanë talent dhe do e dëshmojnë atë do t’ju ipet mundësia për ta dëshmuar këtë edhe në Gjermani. Nëse fëmija juaj ka talent dhe është i përkushtuar ndaj punës , atëherë mundësia ka ardhur”.

Të fundit

Plani i UEFA për kthimin e tifozëve në garat europiane

UEFA ndërmori hapin e parë duke lejuar publikun në stadium në Superkupën e Europës, të enjten e kaluar, në Budapest (Hungari), me një numër të kufizuar prej 20 000 personash, kur kapaciteti

Giggs: Transferimi i Bale te Tottenhami është i mirë për Uellsin

Trajneri i Përfaqësueses së Uellsit, Ryan Giggs është i kënaqur me transferimin e Gareth Bale nga Real Madridi te Tottenhami. Ylli i Real Madridi është bashkuar me Spurs në një huazim sezona

Gattuso nuk pranon largimin e Hysajt

Gennaro Gattuso nuk e ka lejuar largimin e Elseid Hysajnt nga Napoli pas ofertës së marr nga klubi rus Spartak Moska. Trajneri i Napolit ka kërkuar me ngulm që shqiptari të mos shitet te Spartak

Messi befason me deklaratën e tij

Pas një vere të turbullt dhe një raporti të nderë me klubin, që për pak solli ndarjen e bujshme të Lionel Messi me Barcelonën, “Pleshti” ka ndryshuar qëndrim. Me tone dhe fjalë të ndry

Muriqi rezulton negativ edhe në testin e dytë

Futbollisti kosovar, Vedat Muriqi mund të udhëtoj në Romë qysh nesër. Gazetari i njohur, Arlind Sadiku mëson se sulmuesi kosovar ka rezultuar negativ edhe në testin e dytë. Muriqi pritet që k

U turpërua nga Leicester City, flet Guardiola

Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka deklaruar se skuadra e tij ishte nervoze në ballafaqim me Leicester Cityn si dhe ka vënë në dyshim mentalitetin e ekipit të ti pas humbjes me rezultat

Info Tjera