Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/Harry-Kane-Tottenham-F365.jpg

Kjo do të jetë e ardhmja e Harry KaneHarry Kane duket se e ka të vendosur të ardhmen e tij, edhe pse duhen edhe disa muaj që të hyjmë në merkaton e verës.

Diçka të tillë e bëjnë me dije mediat angleze, që raportojnë se kapiteni i Tottenham do të vijë të qëndrojë te Spursat.

Sipas mediave, sulmuesi është i detyruar të qëndrojë te Tottenham edhe për të paktën 1 sezon.

Kjo për arsyen se kriza e thellë ekonomike që ka shkaktuar pandemia e Coronavirusit zor se i krijon mundësi ndonjë ekipi që të shpenzojë shuma marramendëse për të siguruar shërbimet e tij.

Kështu, anglezi do të qëndrojë përsëri te Tottenham, edhe për të paktën 1 vit.

Për Kanë interes të madh ka pasur Reali i Madridit, që e sheh si pasuesin ideal të Karim Benzema në sulm.

Të fundit

Juventusi do t’i shesë Ramseyn dhe Rabiotin, zëvendësimet e tyre janë gati

Juventusi ka vendosur të shesë dy mesfushorët, Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot këtë verë. Sipas gazetës La Repubblica, dy mesfushorët nuk përshtaten më në planet e klubit për të ardhmen, p

Al Khelaifi tregon të ardhmen e Mbape dhe Neymar

Presidenti i PSG-së, Nasser Al Khelaifi ka dërguar mesazh të fortë lidhur me të ardhmen e dyshes Kilian Mbape dhe Nejmar, derisa zbuloi se duan trofeun e Ligës së Kampionëve. Al Khelaifi ka zb

Sonte luhen dy super ndeshje

Sonte do zhvillohen dy super përballje, ndeshjet kthyese të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Borussia Dortmund do e mirëpres Manchester Cityn, derisa Liverpool i bën ‘konak’ Real Mad

Tuchel kërkon kujdes dhe angazhim maksimal ndaj Portos

Edhe pse ka shënuar një fitore me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë, trajneri i Çellsit, Thomas Tuchel, ka kërkuar nga lojtarët e tij të kenë kujdes dhe të shfaqin seriozitetin maksimal në nd

Katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Ligës Unike

Mesjava në Durrës pritet të jetë shumë e ‘nxehtë’. Të martën dhe të mërkurën do të zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Ligës Unike, takimi për vendin e tretë dhe finalja e madhe.

Ibrahimovic do rinovojë sërish me Milanin

Prej ditësh është e ditur se Zlatan Ibrahimoviç do të firmosë rinovimin e kontratës së tij me Milanin. Kontrata e tij pritet të jetë një-vjeçare deri në vitin 2022. Sipas të përditshmes

Info Tjera