Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/1_3Twn2zFfWGP_uvDrrk50Jg.jpeg

Kjo është lista e lojtarëve të Kosovës për ndeshjet e marsitKombëtarja e Kosovës do të luajë dy ndeshje për kualifikimet e Kupës së Botës “Botërori i Katarit 2022” në mars dhe një miqësore.

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka bërë publikimin e listës së lojtarëve.

 

Kritika të mëdha ka pasur drejt Challandes për mos-ftesën e sulmuesit të Superligës së Kosovës, Mirlind Dakun, i cili ka shënuar 25 gola këtë sezon.

Theksojmë se Astrit Selmani është ftuar nga përzgjedhësi i kombëtares, mirëpo nuk ka drejt të luaj për shkak të COVID-19.

Në anën tjetër, ndeshjet e Kosovës do të luhen me 24 mars ndaj Lituanisë (miqësore), në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Ndërsa, dy ndeshje të tjera do të luhen më 28 mars ndaj Suedisë dhe 31 mars super sifda ndaj Spanjës.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera