Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/ronaldo.jpg

Kjo është shuma që Real Madrid do të ofrojë për transferimin e RonaldosReal Madridi raportohet se është duke e menduar seriozisht rikthimin e Cristiano Ronaldos.

Los Blancos e shiten yllin portugez te Juventusi në vitin 2018, mirëpo gjërat për dy palët e fundit nuk kanë shkuar mirë.

Mbretërit duan ta rikthejnë golashënuesin e tyre më të mirë në histori, derisa Biankonerët e mendojnë projektin pa 36-vjeçarin.

Sipas asaj që raporton Cuatro, skuadra spanjolle është e gatshme që të ofrojë një shumë simbolike për transferimin e Ronaldos.

Po ashtu, pesë herë fituesi i Topit të Artë do të kishte një pagë të vogël te madrilenët, mirëpo rëndësia e tij do të ishte sërish e lartë në klub.

Ai do të nënshkruante kontratë njëvjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një tjetër edicion.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera