Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/shaqiri-2.jpg

Klopp flet për mungesat, Shaqiri rikthehetThiago Alcantara është rikthyer në stërvitje, por që nuk duket ende i gatshëm për të zhvilluar ndeshje.

“Thiago ka bërë hapa drejt rikthimit, por nuk është ende i gatshëm. Pas një kohe të gjatë, nuk mundemi ta nxitojmë atë”, tha ai.

“Djemtë e tjerë janë më afër rikthimit, Shaqiri u stërvit dhe Milner pati një seancë të plotë stërvitore. Kemi prapë dy ditë kohë që të shohim e të vendosim”, tha Jurgen Klopp.

Përpos Shaqirit dhe Milner, edhe Alex Oxlade-Chamberlain do të jetë i gatshëm për lojë pas një kohe tepër të gjatë jashtë fushave të blerta.

Liverpool ka pasur probleme me lëndime këtë sezon, ku 19 lojtarë ishin të lënduar gjithsej, por tani duket se ditë të mira po vijnë për “The Reds” pasi që shumica e lojtarëve janë në rikuperim e sipër.

Të fundit

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Info Tjera