Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/klopp-3.jpg

Klopp merr përsipër fajin për humbjen e LiverpoolitJurgen Klopp mori përsipër fajin për humbjen të Liverpoolit 1-0 në shtëpi ndaj Burnley të enjten në mbrëmje.

Seria pa humbje e Reds në 68 ndeshje të Ligës Premier në Anfield u mbyll në një mënyrë dramatike pasi penalltia e vonë e Ashley Barnes pa vendasit të humbin dhe mbesin gjashtë pikë prapa liderëve të Manchester United në krye të tabelës.

Liverpooli kishte 27 gjuajtje në ndeshje, më së shumti në çdo lojë të tyre këtë sezon, por ende nuk ka shënuar një gol në kampionat në vitin 2021 dhe janë pesë ndeshje pa fitore.

“Ne e humbëm ndeshjen e cila është shumë e pamundur, por e bëmë atë”, ka thënë fillimisht Klopp për Sky Sports pas humbjes.

“Ky është faji im. Është detyra ime të sigurohem që djemtë kanë ndjenjat dhe besimin e duhur. Kjo nuk funksionoi”.

“Ne e kishim topin shumë dhe krijuam disa situata që janë në rregull, por vendimi ynë përfundimtar nuk është i duhur. Unë thashë të njëjtën gjë javën e kaluar”.

“Kur diçka nuk funksionon, duhet të përpiqeni më shumë, më gjatë dhe më shpesh dhe të merrni vendime më të mira. Nuk funksionoi sonte”.

“Është gjithmonë faji im”, përfundoi trajneri gjerman i Reds.

Të fundit

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Milani nuk dorëzohet për futbollistin e Fulhamit

Gjiganti italian AC Milan ka shfaqur interesim për futbollistin e Fulhamit, Zambo Anguissa, shkruan “Goal”! Milani e ka “shigjetuar” edhe verën e kaluar mesfushorin defanziv, por nuk u arrit

UEFA po mendon t’ia marrë të drejtën e organizimit të ndeshjeve tri qyteteve të mëdha evropiane për Euro 2021

UEFA po mendon të bëjë disa ndryshime sa i përket organizimit të Kampionatit Evropian Euro 2021, por që do të mbahet këtë vit. Qytetet si Dublin (Irlandë), Glasgow (Skoci) dhe Bilbao (Spanj

Kolollit i duhet ende kohë

Benjamin Kololli ende nuk është i gatshëm për lojë. Lajmi është bërë i ditur nga trajneri i skuadrës së FC Zuerichut, Massimo Rizzo. 28-vjeçari, reprezentues i Kosovës, është duke i mun

Dembele ka shënuar një supergol ndaj Sevillës (Video)

Ousmane Dembele sapo ka shënuar një supergol për Barcelonën në ndeshjen ndaj Sevillas, duke ia kujtuar tifozëve se sa i talentuar është ai. Blaugranat mbyllen pjesën e parë të ndeshjes kthy

Klopp tregon objektivin në Premier League

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka mbajtur një konferencë për media para derbit me Chelseat që zhvillohet të enjtën. Klopp theksoi se skuadra e tij synon të jetë në top 4-she. “Para n

Info Tjera