Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/klop.jpeg

Klopp: Nuk e merituam fitoren, nuk luajtëm mjaftueshëm mirëTrajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka pranuar se skuadra e tij nuk e meritoi fitoren ndaj Real Madridit.

“Los Blancos” triumfuan me rezultat 3 – 1, derisa ndeshja kthyese zhvillohet në “Anfield”.

Pas ndeshjes, tekniku gjerman tha se nuk e merituan fitore sepse nuk luajtën mjaftueshëm mirë.

“Nuk e merituam fitoren, të jemi të sinqertë nuk luajtëm mjaftueshëm mirë, sidomos në pjesën e parë. Shtypja ishte në rregull, provuam të luajmë me topa të gjatë, por pa shënjestër dhe kjo nuk na ndihmoi”.

“Futbolli është lojë që bëhen gabime, është normale, por ato gabime duhet të bëhen në hapësira të vogla, sepse do jesh në situatë jo të mirë”.

“Pranuam golin e parë, të dytin e shërbyem në pjatë, por nuk ishte problem kryesor në lojë. Në pjesën e dytë luajtëm mirë, provuam të krijojmë edhe duke ditur mbrojtjen e madhe të Real Madridit, por shënuam gol që është pozitivja e natës. Nuk e di nëse merituam më shumë se rezultat 3 – 1”, deklaroi ai.

Liverpool do e pres Aston Villan të shtunën pastaj do përballet me Real Madridin në “Anfield”.

Të fundit

Juventusi do t’i shesë Ramseyn dhe Rabiotin, zëvendësimet e tyre janë gati

Juventusi ka vendosur të shesë dy mesfushorët, Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot këtë verë. Sipas gazetës La Repubblica, dy mesfushorët nuk përshtaten më në planet e klubit për të ardhmen, p

Al Khelaifi tregon të ardhmen e Mbape dhe Neymar

Presidenti i PSG-së, Nasser Al Khelaifi ka dërguar mesazh të fortë lidhur me të ardhmen e dyshes Kilian Mbape dhe Nejmar, derisa zbuloi se duan trofeun e Ligës së Kampionëve. Al Khelaifi ka zb

Sonte luhen dy super ndeshje

Sonte do zhvillohen dy super përballje, ndeshjet kthyese të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Borussia Dortmund do e mirëpres Manchester Cityn, derisa Liverpool i bën ‘konak’ Real Mad

Tuchel kërkon kujdes dhe angazhim maksimal ndaj Portos

Edhe pse ka shënuar një fitore me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë, trajneri i Çellsit, Thomas Tuchel, ka kërkuar nga lojtarët e tij të kenë kujdes dhe të shfaqin seriozitetin maksimal në nd

Katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Ligës Unike

Mesjava në Durrës pritet të jetë shumë e ‘nxehtë’. Të martën dhe të mërkurën do të zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Ligës Unike, takimi për vendin e tretë dhe finalja e madhe.

Ibrahimovic do rinovojë sërish me Milanin

Prej ditësh është e ditur se Zlatan Ibrahimoviç do të firmosë rinovimin e kontratës së tij me Milanin. Kontrata e tij pritet të jetë një-vjeçare deri në vitin 2022. Sipas të përditshmes

Info Tjera