Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/klopp-3.jpg

Klopp: Nuk hyjmë në këtë ndeshje për hakmarrjeTrajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka insistuar që hakmarrja nuk është në mendjen e tyre, para ndeshjes së parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit.

Përballja e sotme në “Santiago Bernabeu” do të jetë e para, që nga finalja e Ligës së Kampionëve në sezonin 2017/18, të cilën Madridi e fitoi 3:1, vetëm për të ngritur trofeun e tretë radhazi të këtij kompeticioni.

Humbjen në Kiev, Liverpooli e shfrytëzoi si mësim, ku në finalen e sezonit 2018/19 mposhtën skuadrën londineze Tottenham, dhe arriti ta ngritë trofeun e gjashtë të Ligës së Kampionëve, përcjell KosovaPress.

Pas tre viteve që nga finalja ku Garreth Bale shënoi dy gola për ta mposhtur Liverpoolin, Klopp thotë që skuadra e tij e ka lënë atë humbje në të kaluarën.

“Nuk jemi në këtë aventurë për hakmarrje. Jeta është kështu. Nuk jam person që beson në hakmarrje, por nëse mund ta arrijmë atë gjë do të ishte mirë. Ne ndihemi që jemi duke pasur momente të mira në Premier Ligë. Tani shpresojmë ta mbajmë këtë ecuri”, tha Klopp.

“Motivimi jonë është në nivelin më të lartë, sepse kjo është Liga e Kampionëve, dhe ne dëshirojmë që të kalojmë në raundin tjetër, nuk ka asgjë të bëjë me 2018-ën. Në momentin që e pash kundërshtarin në ceremoninë e shortit, pastaj mu kujtua finalja e Kievit”, shtoi trajneri gjerman.

Sot, Liverpooli do të jetë mysafirë i Real Madridit, përballje kjo që i takon ndeshjes së parë të fazës së çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Po ashtu, kjo do të jetë përballja e parë mes këtyre dy skuadrave, që nga finalja e sezonit 2017/18 në Kiev, ku “Galaktikët” mposhtën “Të Kuqtë” me rezultat 3:1.

Të fundit

Distria Krasniqi fantastike, shpallet kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë t

Neymar ka vetëm 2 javë kohë

Sipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022. Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikth

Modric merr vendim për të ardhmen e tij

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë. Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parë

Slavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë

Si do të jetë e ardhmja e Muriqit

Sulmuesi i Kosovës do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio deri tash ka qenë zhgënjyese. Sulmuesi ko

Ku do të jetë e ardhmja e Lukaku

Romelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon. Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

Info Tjera