Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/47256604_2146700672049115_8203867798603038720_o.jpg

Klubi gjakovar në krizëKlubi futbollistik Vëllaznimi ka njoftuar se po përballet me telashe të mëdha financiare çka ka shkaktuar edhe mungesë të lojtarëve.

Nëpërmes një reagimi klubi gjakovar ka sqaruar se gjermani Franck Gerber ishte i interesuar për ta privatizuar klubin qysh në muajin prill edhe pse nuk pati asnjë problem as nga klubi as nga Kuvendi Komunal, por kjo nuk ndodhi sipas tyre shkaku i pandemisë dhe deri sa të përfundon pandemia, pastaj do të vazhdojmë bisedimet për privatizim.

“Pandemia Covid-19 nuk dihet se sa do të zgjasë, ne si klub nuk mund të rrimë duar kryq sepse jemi shumë mbrapa me lojtarë me organizim dhe stërvitje. Pas deklaratës së dhënë nga përfaqësuesi i Franck Gerber, Nikoll Paloka që nuk mund të udhëtojnë për në Kosovë shkaku i pandemisë”.

Vëllaznimi ka bërë të ditur se pas situatës së rëndë është lajmëruar ish-Kryetari Shkëlzen Gashi, i cili edhe pse është në Gjermani ka shprehur dëshirën që edhe njëherë ta ndihmoj klubin për të mos e lënë në këtë gjendje dhe ‘ka theksuar se duhet shumë shpejtë të organizohemi të marrim lojtarë që të paktën për sezonin vjeshtor të jemi të përgatitur mirë, e në pranverë do të organizohemi shumë më mirë’.

Gashi ka theksuar se nuk do të jemi pengës e askujt, për ata që dëshirojnë ta ndihmojnë klubin dhe për ata që dëshirojnë ta privatizojnë mund ta bëjnë në ç’do kohë.

Të fundit

Bashkimi fiton dramën në Prizren, Ylli fiton në Suharekë

Në palestrën e sportit në Prizren është zhvilluar ndeshje dramatike mes Bashkimit dhe Trepçës nga Mitrovica. Bashkimi ka shënuar fitore me mund të madh me rezultat 73:72 (27:15, 13:22, 15:19,

Barça e Juve replikojnë në rrjetet sociale se a është më i mirë Messi apo Ronaldo

COVID-19 i hoqi mundësinë tifozëve të rishihnin edhe një herë duelin Ronaldo-Messi. CR7 mungoj në përballjen e parë Juve-Barça por “pleshti” zbriti në Torino dhe la shenjën e tij duke

Peja fiton klasiken e parë ndaj Prishtinës

Peja ka fituar sfidën e rivalëve të vjetër ndaj Sigal Prishtinës, duke triumfuar 107:86 (27:20, 26:22, 29:22, 25:22), në kuadër të javës së parë të Superligës. Peja e nisi ndeshjen më mi

Premtimi i shqiptarit: Do pres flokët nëse kualifikohemi në Europian

Enis Bardh i ishte i ftuari special i Leila Krajës në emisionin “Sport Time”, në SuperSport. Mesfushori i Levantes, një nga pikat kyçe të suksesit të Maqedonisë së Veriut ndaj Kosovës n

Pirlo publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen me Barcelonën

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo ka publikuar listën me 21 futbollistë të ftuar për përballjen ndaj Barcelonës në kuadër të grupeve në Ligën e Kampionëve. Leonardo Bonucci mund të fill

Plas skandali në klubin mbretëror

Si të mos mjaftonte ecuria negative në Champions e zyrtarizuar me barazimin kundër Borussia Monchengladbach dhe pankina e lëkundur e Zinedine Zidane, te Real Madrid është gati për të shpërthy

Info Tjera