Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/arteta-xhaka-e1608137991894.jpg

Klubi i madh italian interesohet për shërbimet e XhakësGranit Xhaka duket se nuk ka të ardhme te Arsenali dhe tashmë shumë skuadra kanë nisur të interesohen për të.

Mediet italiane kanë raportuar sot se Interi është duke e përcjell me vëmendje situatën e Xhakës te Arsenali dhe gjatë vetës mund t’i bëjë një ofertë.

Ekipi anglez është gati që të përfshijë Granit Xhakën për të marrë shërbimet e Eriksen. Ky i fundit do të shkonte te zikaltrit në merkaton e dimrit, por nuk po i jepet besim ana e Contes dhe për këtë arsye pritet që të largohet.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera