Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/milot-rashica-werder-bremen-1580853338-31168.jpg

Klubi i madh italian rinis negociatat me Milot RashicënMilot Rashica pritet t’i jap fund aventurës me Werder Bremenin, përderisa e ardhmja e tij ende nuk është vendosur.

Pas përfundimit të edicionit në Bundesliga, Rashica ka në dispozicion disa oferta nga RB Leipzigu, Hertha e Berlinit dhe Milani, raporton “Tuttosport”.

Megjithatë edhe Napoli duket një alternativë e mirë për Napolin.

Drejtori i Napolit, Cristiano Giuntoli ka nisur bisedimet për transferimin e 24-vjeçarit nga Kosova, i cili pëlqehet shumë nga klubet e mëdha evropiane.

“I preferuari i Giutolit vazhdon të jetë Milot Rashica. 24-vjeçari ka në derë edhe ofertën e RB Leipzig prej 15 milionë euro, për të cilën ende nuk është vendosur”, shkruan fillimisht media italiane.

Të fundit

Sekreti për formën e jashtëzakonshme të CR7

Arsyeja kryesore se përse Cristiano Ronaldo po kalon nëpër një formë të lartë edhe si 35-vjeçar është se ai fle pesë herë në ditë në një pozitë të foshnjës në barkun e nënës. Stu

Kosova në grup me Austrinë e Italinë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave do të luaj në grupin e katërt të fazës së parë të kualifikimeve për Botërorin 2021. Kosova është në një grup me Austrinë

Trajneri shqiptar mendon të lërë Al Raed

Pas eksperiencave me klube të mëdha si Anderlecht, Legia e Varshavës dhe Olympiacos, Besnik Hasi mund të provojë një aventurë të re te gjigandët turqë të Fenerbahce. Lajmi i bujshëm për i

Valon Berisha kthehet në Kosovë, pritet nga krerët e FFK-së (Video)

Presidenti Agim Ademi ka pritur sot futbollistin e Kombëtares, Valon Berisha, i cili këto ditë ndodhet në vendlindje për pushime. Në këtë takim krahas presidentit Ademi ishin edhe anëtari i K

Efekti i Koronavirusit ndikon edhe në punimet e Botërorit Katar 2022

Impakti i pandemisë Koronavirus po ndihet edhe në Katar në përgatitjet për Botërorin e vitit 2022. Komiteti Organizativ i këtij evenimenti nuk ka folur hapur për efektet negative në ekonomi t

Kosova nesër kërkon kalimin në fazën tjetër të kualifikimeve për Botëror

Federata e Hendbollit të Kosovës ka njoftuar se Kombëtarja jonë të mërkurën do të mësoj grupin dhe kundërshtarët për rrugëtimin drejt kampionatit botëror të hendbollisteve “Spanja 202

Info Tjera