Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/koeman-2.jpg

Koeman i pashpresëBarcelona do të përballet me Real Sociedad të mërkurën në gjysmëfinalen e Superkupën e Spanjës.

Sidoqoftë, në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes, trajneri Ronald Koeman deklaroi se ai nuk e shihte ekipin e tij si favorit për këtë garë, megjithëse ishte në gjendje të mirë.

“Unë nuk mendoj kështu”, u përgjigj ai kur u pyet nëse Barcelona ishte favoritja.

“Kjo nuk varet nga forma e fundit e një ekipi.”

Real [Sociedad] pati një fillim të shkëlqyeshëm të LaLiga Santander. Kam parë disa nga ndeshjet e tyre dhe ato më duken si një nga ekipet më të mira në divizion.

“Për mua nuk ka asnjë favorit të qartë për të fituar Superkupën,” tha ai.

“Të katër ekipet pjesëmarrëse kanë mentalitetin e duke bërë më të mirën e tyre për të fituar një titull. Të katër ne kemi një shans, ashtu si edhe ne. “Ne duam të vazhdojmë me imazhin që kemi shfaqur kohët e fundit.”

Ekipi po rritet. Është një mundësi për të treguar që ne janë në një mënyrë të mirë. ”

I pyetur për Leo Messin, Koeman siguroi se Argjentinasi ishte mirë pavarësisht se pësoi një goditje në ndeshjen e fundit kundër Granadës.

” Ditën tjetër, kishte disa lojtarë që ndien disa shqetësime, njëri prej të cilëve ishte Leo, “tha ai.

” Kjo është arsyeja pse ne e ndoqëm atë, si Frenkie [de Jong] dhe [Sergino] Dest, por duket se të gjithë janë në dispozicion për nesër. “Kjo përfshin [Ronald] Araujo. Edhe pse nuk u stërvit këtë pasdite ”.

Të fundit

Italia përjashtohet nga Lojërat Olimpike?

Italia është shumë pranë përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokios që zhvillohen këtë vit në Japoni. Sipas mediave italiane, vendimi është marrë nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, po

ZYRTARE: Lampard shkarkohet nga Chelsea

Lajmin e ka bërë të ditur klubi londinez përmes uebfaqes së klubit.  “Ky ka qenë një vendim shumë i vështirë, dhe jo ai që pronari dhe Bordi e kanë marrë me lehtësi”, u tha ne dekl

Juventus pranë goditjes së madhe

Kërkonte vetëm një zëvendësues për Alvaro Morata, por mund të marrë më shumë se kaq. Juventus është shumë pranë goditjes së madhe në merkaton e janarit që mban emrin e Edin Dzeko. “

Manchester United eliminon Liverpoolin dhe konfirmon krizën e “Të Kuqve”

Manchester United po kalon një nga momentet më të bukura të viteve të fundit. “Djajtë e Kuq” fituan 3-2 në shtëpi ndaj Liverpool, sukses që sjell kualifikimin në raundin e 1/8 të FA Cup

Zbulohet ekipi i madh që u interesua për Salah

Kohët e fundit Liverpool është fokusuar në rinovimin me senatorët e skuadrës. Vëmendjen më të madhe e kanë marrë Mohamed Salah dhe Virgil Van Dijk. Kontratat e dy yjeve të “The Reds” m

Atalanta leksion Milanit, Interi barazon me Udinesen

Milani pësoi një disfatë të rëndë 0-3 në shtëpi përballë Atalantas në ndeshjen e fundit të fazës së parë të Serie A, megjithatë skuadra e drejtuar nga Stefano Pioli mbetet e para në

Info Tjera