Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/leo-messi-saludando-a-ronald-koeman.jpeg

Koeman paralajmëron largimin e MessitTrajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka befasuar të gjithë duke paralajmëruar largimin e mundshëm të sulmuesit Lionel Messi.

Argjentinasit i skadon kontrata dhe meqenëse Barcelona edhe matematikisht është jashtë garës për titull, ka spekulime që mund të largohet.

Barcelona pësoi humbje në shtëpi nga Celta Vigo, derisa kanë fituar vetëm një në pesë ndeshjet e fundit.

Koeman pas humbjes tha se shpreson që Messi të mos largohet sepse pa të Barcelona do ta këtë të pamundur të luajë.

“Shpresojmë se nuk do largohet sepse është lojtari më i mirë në botë dhe këtë e dëshmoi sonte”.

“Është e pamundur të luajmë pa të. Ka shënuar 30 gola këtë sezon, që i jep shumë pikë skuadrës”.

“Është pyetje për Leon të vendos. Për mua dhe skuadrën shpresojmë të qëndrojë sepse nëse nuk e kemi, do kemi dyshime se kush do shënojë më shumë gola”, deklaroi ai.

Barcelona këtë edicion ka arritur ta fitojë vetëm trofeun e Kupës së Mbretit.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera