Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/koeman.jpg

Koeman tregon për pretendentët për titullTrajneri i Barcelonës, Ronald Koeman është deklaruar pas fitores bindëse ndaj Real Soceidadit.

Blaugranasit fituan me rezultat të thellë 1 – 6.

Pas ndeshjes, Koeman është pyetur lidhur me garën për titull, derisa ky i fundit tha se pos Atleticos në garë mbetet edhe rivali i përbetuar, Real Madrid.

“Çdo skuadër i duhet kohë që të mësohet. Kemi pasur vështirësi në fillim dhe ishte vështirë për ne të fitojmë ndeshje, por skuadra ka shkuar larg dhe tani ndihemi rehatshëm në fushë”.

“Fizikisht jemi duke ia dal mirë dhe kjo na ka përmirësuar në rezultate. Real Madrid gjithashtu është përmirësuar. Mendoj se do këtë luftë deri në fund për titull”.

“Nuk duhet të flasim vetëm për Atleticon, Real Madrid gjithashtu është aty të luftojë”, deklaroi ai.

Atletico mban kreun me 66 pikë, katër më shumë se Barcelona, derisa Reali renditët në pozitën e tretë me 60 sosh.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera