Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/koeman-2.jpg

Koeman zbulon titullarin në ndeshjen ndaj PSG-sëTrajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka treguar situatën e mbrojtësit Gerard Pique në prag të përballjes me Paris Saint Germain.

Barcelona do të udhëtojë në Parc des Princes që të përballet më Paris Saint Germain në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Por, përkundrazi mungesave të shumta, Pique duket se është rikthyer nga lëndimi dhe mund të startojë.

Këtë e ka konfirmuar edhe trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman.

“Pique është mirë, është stërvitur mirë me bashkëlojtarët në pesë ditët e fundit”, tha Koeman.

“Ne jemi pozitivë për Pique në bazë të asaj që kemi parë, tani do presim edhe një ditë dhe të vendosim nëse do të jetë titullar”, përfundoi Ronald Koeman.

Ndërsa, mjekët kanë deklaruar se Araujo nuk është ende i gatshëm të jetë titullar.

Të fundit

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës. Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep G

Krerët e FBK-së ftohen në Kongresin e FIBA-s më 3 qershor

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka bërë të ditur se do të organizojë Kongresin e saj të dytë Afatmesëm më 3 qershor 2021. “Duke pasur parasysh situatën aktuale me pandeminë

Liverpool ka gati zëvendësuesin e Klopp

Zëra të shumtë kanë nisur të spekulojnë se Jurgen Klopp mund të largohet nga drejtimi i Liverpool në fund të sezonit. Pas plot 6 vitesh në krye të “The Reds”, trajneri gjerman duket se

Messi çon Barçën afër kreut

Kur Lionel Messi është në formë, Barcelona fiton pa probleme. Argjentinasi ishte vendimtar sot në fitoren 2-0 që mori ekipi katalanas në fushën e Sevilla-s, e cila vinte pas 6 fitoreve radhazi

Info Tjera