Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/kololli.jpg

Kololli e nis me super gol në kampionatin zviceran (VIDEO)Futbollisti i Kosovës, Benjamin Kololli, ka shënuar gol në ndeshjen hapëse të elitës së futbollit të Zvicrës.

Kololli realizoi gol të bukur kundër Young Boys për skuadrën e tij Zurich.

Ai shënoi me një goditje të fuqishme në hyrje të zonës, duke mposhtur portierin kundërshtar.

Gjithsesi, vendësit kanë gjetur më pas golin e barazimit dhe pjesa e parë është mbyllur 1-1.

Kolloli është një nga lojtarët kryesor të Zurich.

Të fundit

Zhvillime dramatike në Barcelonë

Presidenti i Barcelonës dhe i gjithë bordi drejtuesi i klubit katalanas pritet të japin sot dorëheqje, raporton e përditshmja katalanase “Sport”. Siç dihet, ishte planifikuar tashme një moc

Mediumi serb: Flamuri i Kosovës mbi të Serbisë

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë në xhudo në “Grand Slamin” që u mbajtë në Budapest të Hungarisë. Në të njëjtën garë, serbja Andrea Stojadinov fitoi medaljen

Modric flet për kalimin në ekipin anglez

Ylli kroat i Real Madrid, Luka Modric ka vërtetuar edhe një herë se forma e tij është akoma e lartë, pas golit që shënoi në ‘El Clasico’. Mesfushori ka folur së fundmi edhe për të ardh

30 minuta për Muriqin në fitoren e Lazios – kjo është nota e tij

Lazio ka marrë tri pikët e radhës në Serie A. Në përballjen kundër Bologna, Lazio ka arritur të shënojë fitore jo aq të mundimshme, me rezultatin 2:1. Goli i parë në këtë ndeshje erdhi

Khabib Nurmagomedov fiton, por tërhiqet nga MMA

Khabib Nurmagomedov shënon fitoren e tij të 29-të. Yllii UFC, Nurmagomedov, ka arritur të regjistrojë një tjetër fitore në rekordin e tij në UFC. Në duelin me Justin Gaethje, Khabib përfund

Çmenduri në Holandë! Ajax shënon 13 herë brenda 75 minutave

Eredivise në Holandë ka prodhuar një spektakël të vërtetë golash me Ajax-in e pamëshirshëm. Amsterdamasit luanin në transferë ndaj VV- Venlo, vendi i 10-të në kampionat dhe një skuadër

Info Tjera