Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/kombetarja-6.jpg

Kosova me shumë mungesa, kërkon fitoren e parë në Ligën CKombëtarja e Kosovës në futboll do të vazhdojë sërish sot, kërkimin e fitores së parë në Ligën C.

‘Dardanët’ do të takohen me Greqinë në Athinë, sonte me fillim nga ora 20:45.

Për Kosovën përveç mungesave që dihen, do t’i mungojë edhe Arbër Zeneli, Valon Berisha dhe Edon Zhegrova, të cilët pretendohet se kanë pësuar lëndime në ndeshjet paraprake.

Forma dhe këto mungesa e kanë bërë Greqinë favorite absolute këtë ndeshje, megjithatë në fund gjithçka është e hapur, pasi edhe grekët nuk është se janë superior.

Pas tre takimeve të para në grup, Kosova ka vetëm një pikë, falë barazimit ndaj Moldavisë, ndërsa Greqia tubon shtatë sosh.

Të fundit

Mediumi italian shkruan për formën e Mirlind Dakut

Merkato ka përfunduar, mirëpo skuadrat kanë dërguar tashmë skautët e tyre nëpër botë për të ndjekur talentët e rinjë, shkruan Calcio Style. Mediumi italian i sportit, Calcio Style ka lavd

Shënoi dy gola me Vitesse, Armando Broja në formacionin e javës në Holandë

Kritikave që shoqëruan mungesën e golit me kombëtaren, Armando Broja iu përgjigj nga kampionati holandez. Sulmuesi isht protagonist absolut në fundjavën e Eredivisie, duke shënuar dy herë në

Armando Broja, i papërmbajtshëm me dy gola

Armando Broja po tregon vlerat e tij në Holandë dhe po bind ata pak skeptikë që mendojnë se nuk është e ardhmja e sulmit të kombëtares shqiptare. Shtatalarti, i cili është nën kontratë me

Ibrahimovic: Isha i uritur për fitore

latan Ibrahimovic, mbrëmë e tregoi fuqinë e tij ndaj Interit, ku me dy gola vendosi fatin e derbit “Della Madonnina” në 2:1. Edhe pse sa kishte kaluar Covid-19, 39 vjeçari dukej në f

Real Madrid mposhtet në shtëpi nga Cadiz

Reali i Madridit ka zhgënjyer plotësisht pasditen e sotme në Valdebebas, pasi është mposhtur me rezultatin minimal 0-1 nga skuadra e sapo ngjitur në elitën e futbollist spanjoll, Cadiz. Në nj

Mourinho: Do ta kuptoni së shpejti kush është Gareth Bale

Jose Mourinho është i bindur se Gareth Bale mund të japë shumë më shumë në fushë se disa sezone në Real Madridi. Disa vite ai ka qenë fantastik edhe në Madrid, por Bale gjithmonë është

Info Tjera