Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/10/maxresdefault-1.jpg

Kosova nuk ia del me SuedinëKosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0.

Ndeshja nisi me vendasit që kontrollonin e lojën, e Kosovën që priste për kundërsulm. Në minutën e 29, VAR akordon një penallti për suedezët pasi Hadërgjonaj preku me dorë një top në zonë. Forsberg u tregua i saktë përballë Muric duke zhbllokuar rezultatin.

Pjesa e parë do të mbyllej me avantazhin minimal të Suedisë, ndërsa e dyta do të niste më mirë për Kosovën e cila rrezikon disa herë portën kundërshtare, por nuk ia del të shënojë.

Në minutën e 62, Aleksandër Isak do të dyfishonte shifrat me një gol fantastik nga jashtë zone, duke i dhënë qetësi dhe siguri skuadrës.

Goli i tretë për vendasit do të vinte në minutën e 79 me Quaison i cili u inkuadrua në fushë në minutën e 75 duke zëvendësuar autorin e golit të dytë.

3-0 do ishte rezultati përfundimtar i kësaj ndeshje me Kosovën që pozicionohet e parafundit në grupin B, ndërsa Suedia renditet e dyta pas Spanjës.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Info Tjera