Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/kombetarja-2.jpg

Kosova – Sllovenia, favoriti sipas basteveDardanët’ në stadiumin ”Fadil Vokrri” nuk do të kenë aspak përballje të lehtë, teksa takohet me Slloveninë, e cila është e ranguar në vendin e 64-të në FIFA.

Në kuadër të Ligës C të Ligës së Kombeve, Sllovenia pas dy ndeshjeve të para ka katër pikë, ndërsa Kosova ka tubuar vetëm një sosh.

Mysafirët megjithatë janë larg ekipit që jemi mësuar ta shohim, teksa kombëtarja jonë ka shanse të mira të dalë triumfuese në këtë sfidë.

Këtë e thonë edhe bastet, të cilat e japin lehtë favorite Kosovën. Fitorja e jonë llogaritet me kuotën 2.70, barazim 3.10, ndërsa fitorja e Sllovenisë 2.80.

Të fundit

Bashkimi fiton dramën në Prizren, Ylli fiton në Suharekë

Në palestrën e sportit në Prizren është zhvilluar ndeshje dramatike mes Bashkimit dhe Trepçës nga Mitrovica. Bashkimi ka shënuar fitore me mund të madh me rezultat 73:72 (27:15, 13:22, 15:19,

Barça e Juve replikojnë në rrjetet sociale se a është më i mirë Messi apo Ronaldo

COVID-19 i hoqi mundësinë tifozëve të rishihnin edhe një herë duelin Ronaldo-Messi. CR7 mungoj në përballjen e parë Juve-Barça por “pleshti” zbriti në Torino dhe la shenjën e tij duke

Peja fiton klasiken e parë ndaj Prishtinës

Peja ka fituar sfidën e rivalëve të vjetër ndaj Sigal Prishtinës, duke triumfuar 107:86 (27:20, 26:22, 29:22, 25:22), në kuadër të javës së parë të Superligës. Peja e nisi ndeshjen më mi

Premtimi i shqiptarit: Do pres flokët nëse kualifikohemi në Europian

Enis Bardh i ishte i ftuari special i Leila Krajës në emisionin “Sport Time”, në SuperSport. Mesfushori i Levantes, një nga pikat kyçe të suksesit të Maqedonisë së Veriut ndaj Kosovës n

Pirlo publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen me Barcelonën

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo ka publikuar listën me 21 futbollistë të ftuar për përballjen ndaj Barcelonës në kuadër të grupeve në Ligën e Kampionëve. Leonardo Bonucci mund të fill

Plas skandali në klubin mbretëror

Si të mos mjaftonte ecuria negative në Champions e zyrtarizuar me barazimin kundër Borussia Monchengladbach dhe pankina e lëkundur e Zinedine Zidane, te Real Madrid është gati për të shpërthy

Info Tjera