Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/ronaldo1-1.jpg

Kriza financiare detyron Juventusin ta shesë Ronaldon2020 ka qenë një vit i vështirë për botën dhe futbolli nuk ka qenë në gjendje t’i shpëtojë pasojave.

Në terma ekonomikë, shumë ekipe po vuajnë pasojat e kësaj krize me financat e tyre të paqëndrueshme.

Juventusi një nga skuadrat më të fuqishme në Itali, nuk mund t’i shpëtonte krizës së sjellë nga COVID-19.

Në Itali raportohet se Juventusi do të konsiderojë me të vërtetë shitjen e Ronaldos verën e ardhshme, për një çmim të mirë.

Ata janë të vetëdijshëm se në aspektin sportiv mund të ketë një rënie me largimin e Ronaldos, por nuk përjashtojnë mundësinë e shitjes së tij.

Dy klube të forta financiarisht, PSG dhe Manchester United mund të përpiqen ta ofrojnë Ronaldon, duke e mundësuar atë të vazhdojë lojën e tij në elitën evropiane.

Të fundit

Di Maria pritet t’i bashkohet Interit në janar

Angel di Maria pritet që në afatin kalimtar të janarit të largohet nga Paris Saint-Germain. Thomas Tuchel nuk llogaritë më në lojtarin argjentinas dhe do e lejojë shitjen e tij në afatin e di

Atletico fiton derbin kundër Valencias

Atletico Madrid e ka mposhtur si mysafirë Valencian për t’u barazuar me pikë me Real Sociedadin në La Ligën spanjolle. Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutat e fundit të pjesë

Topalli e shpëton ekipin nga humbja

Futbollisti nga Kosova, Jetmir Topalli ka shënuar sot gol në Superligën e Turqisë. Ish futbollisti i Ballkanit, u inkuadrua në lojë në minutën e 89′ dhe duke shënuar në minutën e 5′ sht

Ronaldo mungon në ndeshjen e radhës

Ronaldo do të pushohet për ndeshjen me Beneventon. Tashmë është zyrtare, Cristiano Ronaldo nuk është ftuar për ndeshjen që Juventusi do ta zhvillojë sonte nga ora 18:00 me Beneventon. Andrea

Ballkani ‘blindon’ gjashtë yje me kontrata të reja disavjeçare

Klubi nga Suhareka, Ballkani ka njoftuar zyrtarisht rinovimin e kontratave me gjashtë lojtarë të ekipit të parë, duke treguar besimin tek ta dhe seriozitetin e klubit për të vazhduar në nivele

Rashica afër hapit tjetër të madh në karrierë

Aston Villa do të tentojë sërish transferimin e sulmuesit Milot Rashica. Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës qëndroi sërish te Werder Bremen, pasi marrëveshja dështoi për t’u transferuar

Info Tjera