Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/lukaku-1-780x439-1.png

Ku do të jetë e ardhmja e LukakuRomelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon.

Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

“Po ndjehem mirë, ne jemi duke punuar shumë. Sigurisht që ka periudha kur jemi keq, mirëpo një gjë e tillë kalohet me lojtarët e rinj në skuadër dhe mendoj që ne kemi bërë një hap përpara. Kanë mbetur edhe shumë ndeshje, e ne jemi të uritur për t’i fituar ato”, ka thënë belgu.

Lukaku është pyetur nëse ka pritur një sukses të tillë këtë sezon: “Të jem i sinqert, jo. Unë mendoj që Serie A është një ligë e komplikuar, ju duhet të jeni i gatshëm për çdo ndeshje dhe për sfida të reja. Çdo ndeshje është një test i ndryshëm. Të gjitha këto më ndihmojnë për të qenë një lojtar më i mirë, por duhet të punoj shumë”.

“Mendoj se mbrojtësit dhe portieri po bëjnë një punë të mirë, dhe sigurisht që sulmuesit e dinë që, nëse nuk e lejojmë shënimin e ndonjë goli, atëherë duhet të konkretizojmë një të tillë”.

“Po pres me padurim që të shoh logon e re në fanellë sezonin e ardhshëm”, përfundoi Lukaku duke aluduar se do të jetë me “Nerazzurri” edhe sezonin tjetër.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera