Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/01897B23-5E88-4214-914C-74126DA5CE85.jpeg

Kumbulla zbarkon në Romë, gati për testet mjekësoreMarash Kumbulla ka zbarkuar si një yll i vërtetë në Romë, ku do të kryejë testet mjekësore. Mbrojtësi shqiptar, sipas gazetarit të Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio, do të lëvizë si huazim me detyrim blerje për 30 milionë.

Kumbulla ka zbarkuar në Fiumicino dhe do të shkojë në “Villa Stuart” për vizitat e tij mjekësore. Gazetarë të shumtë që ishin të pranishëm kërkuan që t’i merrnin pak fjalë për skuadrën e re që do të përfaqësojë, por pa ia dalë dot.

Sipas mediave ai do të nënshkruajë një kontratë pesë-vjeçare me klubin kryeqytetas, me pagë 1.5 milionë euro në sezon, plus bonuset.

Kumbulla ka zhvilluar 28 lojëra ndeshje me Hellas Veronën, prej që kur kaloi para dy sezonesh në ekipin e parë.

Të fundit

Werder ende po pret ofertat për Rashicën

Werderi i kërkon 20 milionë euro për shitjen e përfaqësuesit kosovar, të cilin e pëlqen më së shumti Aston Villa në Angli Werder Bremeni është duke pritur oferta për Milot Rashicën. Klub

Një tjetër futbollist shqiptar transferohet në Serie A

Bëhet fjalë për Andi Zeqirin talentin e Lozanës që është rritur si futbollist në Zvicër dhe ka shkëlqyer në sezonin e kaluar në Challenge League. Zeqiri i cili ka qenë pjesë edhe e 21-vj

Suarez largohet si golashënuesi i tretë në histori të Barçës

ashmë është zyrtare, Luis Suarez është larguar nga Barcelona për t’u transferuar te Atletico Madrid. Ronald Koeman nuk e deshi në skuadrën e tij dhe kështu, uruguaiani, shoku më i mirë i

Fjalët e gazetarit e bëjnë të qaj Mourinhon

Jose Mourinho i bën ditën të lumtur gazetarit maqedonas pasi qëndroi rrotull për t’iu përgjigjur pyetjes së tij, pasi u prek nga historia e kujtimit të babait të tij të ndjerë. Jose Mouri

Barcelona dhe Roma në garë për super-mbrojtësin e Chelseas

Skuadra e Barcelonës dhe Romës janë në garë për të firmosur me mbrojtësin e Chelseas, Antonio Rudiger. Sipas raportimve të fundit që vijnë nga mediat në Angi, thuhet se Barça është në

Basel blen kartonin e Zhegrovës

Edon Zhegrova rikthehet te Baseli për të qëndruar gjatë aty. Pas huazimit për 1 sezon e gjysmë që prej shkurtit të vitit 2019-të te skuadra zvicerane. Gjatë kësaj vere Zhegrova u kthye te G

Info Tjera