Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/skysports-timo-werner-chelsea_5052079.jpg

Kush e bindi Timo Werner të kalon në ChelseaTimo Werner ka deklaruar se Frank Lampard ka qenë arsyeja kryesore pse ai ka vendosur t’i bashkohet Chelseas.

Gjermani 23 vjeçar këtë verë i është bashkuar Chelseas nga RB Leipzig, për një shumë rreth 60 milionë euro, duke nënshkuar kontratë pesë vjeçare me skuadrën nga ‘Stamford Bridge’.

Për shumë kohë dukej e sigurt se Werner do të përfundonte te Liverpool, me Bayern Munich dhe Real Madrid që gjithashtu lidheshin për transferimin e tij.

“Ai (Lampard) ka qenë arsyeja kryesore”, ka deklarur Werner, teksa ka treguar pse ka vendosur t’i bashkohet Chelseas.

“Ne kemi folur shumë rreth gjërave si sistemi që do luajmë, si ai dëshiron të luaj dhe si më sheh mua, e po ashtu sa ai sistem më përshtatet mua”.

Të fundit

Guardiola nuk ndalë blerjet

Skuadra e Manchestee City nuk ka ndërmend të ndalet në merkaton e verës. Pas blerjes së Natan Ake, trajneri Pep Guardiola, dëshiron edhe më tej të forcojë mbrojtjen, ndërsa zgjedhja e parë

FFK reagon për Dritën dhe të drejtat televizive

Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar sot pas situatës së shkaktuar për anulimin e ndeshjes ndërmjet Dritës dhe Linfieldit, e vlefshme për finalen e fazës parakualifikuese të Champions

Levante nuk e lëshon lehtë Armando Sadikun

Në fillim të merkatos verore, Armando Sadikun e kërkoi Arisi i Selanikut, e pastaj edhe Pogon Shçzecin në Poloni. Por të dy skuadrat bënë oferta shumë të ulta ekonomike, nën 1 milion euro q

Detaje të reja rreth të ardhmës së Muriqit

Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano, raporton se Lazio është në bisedime të avancuara për të nënshkruar me Vedat Muriqin nga Fenerbahce. Duket se Lazio do ta mbyll transferimin e Muriqit

Sanchez i pasigurt

Alexis Sanchez është në dyshime për ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Evropës, me klubin që ka konfirmuar se ai vuante nga një lëndim gjatë ndeshjes kundër Leverkuseni. Inter mposhti 2:1

Anulohet ndeshja Drita vs. Linfield, pas testeve pozitive me Covid-19

Është anuluar dueli final i fazës paraeleminatore të Ligës së Kampionëve ndërmjet Dritës dhe skuadrës irlandeze Linfield. Informacioni është konfirmuar nga zyra e mediave në UEFA për Gaz

Info Tjera