Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/Barcelona-1-780x439-1.jpg

Kush janë 14 futbollistë që pritet të largohen nga BarcelonaSipas “Mundo Deportivo”, skudra e Barcelonës është duke përgatitur një revolution revolucion veror dhe pritet të rishikojë të ardhmen e 14 lojtarëve.

Blaugranët nuk janë aspak në pozitë të favorshme për të bërë shpenzime të mëdha dhe kësisoj thuhet se ata po përgatiten që të shesin, huazojnë ose përfundojnë kontratat e lojtarëve të panevojshëm për të reduktuar faturën e pagave.

Në mesin e atyre që ka të ngjarë të largohen janë: Samuel Umtiti, Filipe Koutinjo, Martin Brajtuajt, Neto, Mateus Fernandes dhe Zhunior Firpo.

Miralem Pjanic gjithashtu pritet të shitet – veçanërisht nëse Ronald Kuman mbetet trajner sezonin e ardhshëm.

Ndërkohë kur bëhet fjalë për largimin e lojtarëve me paga të mëdha si Serhi Roberto – klubi do të marrë një vendim për të ardhmen e tyre, pas përfundimit të sezonit.

Huan Laporta ka plane të mëdha për verën sa i përket ardhjeve të reja, por do të duhet të shesë shumë lojtarë për të liruar faturën e pagave për nënshkrimet e reja.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera