Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/messi-1.jpg

Kush mund të jetë partneri i ardhshëm i MessitMe Leo Messin sërish në qendër të projektit, Barcelona ka nisur të përpilojë merkaton e verës ku pritet të jenë jo pak aktiv pavarësisht kushteve të vështira financiare.

“Pleshti” ia ka bërë të qartë drejtuesve të klubit se qëndron në katalunjë vetëm nëse ndërtohet një projekt cilësorë dhe konkurrues pasi dëshira e tij është të fitojë edhe një herë Champions League përpara se ta mbyll me futbollin e luajtur.

Përpara se të hedh firmën mbi konktratën e re, argjentinasi kërkon garanci në këtë pikë.

Sipas të përditshmes spanjolle “Sport”: Barcelona ka kthyer vështrimin nga Premier League për të bërë një goditje të madhe në tregun e transferimeve.

Blaugranët kanë piketuar Harry Kane si partnerin ideal të Leo Messi në fazën sulmuese.

Kapiteni i Tottenham Horspur ka shprehur gjithnjë dëshirën e tij për të provuar një eksperiencë të re, Barcelona do të ishte klubi ideal për të bërë një ndryshim të tillë në karrierë.

Jo vetëm Kane, e hapur mbetet edhe pista Sergio Aguero, mik i Leo Messit dhe një okazion i vërtetë pasi në fund të sezonit largohet nga Man.City me parametra zero.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera