Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/BOS7LC4CVU4N5OI64RE5G3ZXZ4.jpg

La Liga reagon për çështjen MessiLa Liga ka lëshuar një komunikatë për të sqaruar situatën rreth klauzolës së Lionel Messit te Barcelona.

Gjashtë herë fituesi i Topit të Artë, po kërkon largimin nga Barcelona këtë verë, teksa sot nuk është paraqitur për të bërë testin PCR, para fillimit të përgatitjeve për sezonin e ri.

Derisa Barcelona thotë se Messi ka një klauzolë në fuqi prej 700 milionë euro, mediet në Spanjë raportojnë se klauzola të ketë mbaruar.

Por, është La Liga që përmes një deklarate ka mbështetur pretendimet e Barcelonës.

La Liga edhe pse nuk tregon shumë e klauzolës, vërteton se ajo është në fuqi, dhe secila skuadër që dëshiron transferimin e Messit, duhet ta paguajë atë.

Klauzola e Messit është 700 milionë euro, shumë kjo e paarritshme për të gjitha skuadrat.

Të fundit

Feronikeli nis sezonin me synime të larta

Feronikeli ka nisur suksesshëm një sezon të ri në Superligën e Kosovës në futboll, me mision arritjen e suksesit të viteve të fundit, duke qenë një nga skuadrat më të suksesshme të vendi

Mbappe i thotë “JO” rinovimit me PSG

Ky do të jetë sezoni i fundit i Kylian Mbappe me Paris SG. Zërat qarkullonin prej kohësh, por një konfirmim për këtë vjen nga prestigjozja “L’Equipe”. Që në faqen e saj të parë, e p

Mësohet data e kthimit të Muriqit

Vedat Muriqi sigurisht që priste një fillim më të mirë të aventurës në Serie A. Ekipi i Lazios po e pret ndërsa ai është bllokuar në Turqi për shkak të koronavirusit. Lajmi qarkulloi të

Super Ibra e nis sezonin me fitore

Milani i Stefano Piolit e nis me këmbën e mbarë sezonin e ri të Serie A duke marrë suksesin e parë dhe tre pikët e para. Kuqezinjtë mposhtën në San Siro me rezultatin e pastër 2-0 Bolognan

Challandes ka vendosur për Bernard Berishën

Paraqitja individuale ndaj Greqisë e ka bindur trajnerin e Kosovës Bernard Challandes t’i besojë sërish futbollistit të Akhmat Groznit, Bernard Berisha. Mediat në Kosovë shkruajnë se tekniku

Lazio interesohet për Mustafin

Mediat italiane raportojnë se Shkodran Mustafi dëshiron të kthehet në Itali, ku më parë ka luajtur me Sampdorian. Arsenal nuk pritet të bëjë rezistencë për Mustafin, pasi dëshiron të fito

Info Tjera