Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/lebron-1.jpg

Lakers e Clippers me fitore bindëseJanë zhvilluar shtatë ndeshjet e radhës në elitën e basketbollit amerikan, NBA.

Dy skuadrat nga Los Angelesi, Lakers dhe Clippers kanë shënuar fitoret e radhës.

Në “Staples Center” të Los Anxhelosit, Lakers kanë triumfuar me 17 pikë epërsi ndaj New Orleans Pelicans 112:95.

Si gjithnjë LeBron James ishte basketbollisti më efikas në këtë takim, ku shënoi 21 pikë, bëri 11 asistime dhe kontribuoi me tetë kërcime.

Lakers po funksionon si skuadër ku në këtë takim edhe pesë basketbollistë tjerë kontribuuan me pikë dyshifrore.

Anthony Davis e mbylli nde,shjen me 17 pikë, dyshja Harell – Caldwell-Pope me nga 16 pikë ndërsa Dennis Schroder shtoi 12 pikë e Kyle Kuzma e mbylli takimin me 11 pikë.

Me këtë fitore, Lakers vazhdojnë të mbajnë pozitën e parë në Konferencën e Perëndimit me bilanc prej 11 fitoreve e tri disfatave.

Fitore të lehtë në udhëtim ka shënuar Los Angeles Clippers që ka triumfuar ndaj Sacramentos.

Clippers morën fitore të thellë me 38 pikë diferencë, 138:100.

Kawhi Leonard dhe Paul George ishin më të mirët në këtë ndeshje, me të parin që realizoi 27 pikë ndërsa i dyti dha një pikë më pak.

Rezultatet:
Boston – Orlando 120:97
Cleveland – New York 106:103
Milwaukee – Dallas 112:109
Oklahama – Chikago 127:125
Utah – Atlanta 112:96

Lakers – New Orleans 112:95
Sacramento – Clippers 100:138

 

Të fundit

UEFA po mendon t’ia marrë të drejtën e organizimit të ndeshjeve tri qyteteve të mëdha evropiane për Euro 2021

UEFA po mendon të bëjë disa ndryshime sa i përket organizimit të Kampionatit Evropian Euro 2021, por që do të mbahet këtë vit. Qytetet si Dublin (Irlandë), Glasgow (Skoci) dhe Bilbao (Spanj

Kolollit i duhet ende kohë

Benjamin Kololli ende nuk është i gatshëm për lojë. Lajmi është bërë i ditur nga trajneri i skuadrës së FC Zuerichut, Massimo Rizzo. 28-vjeçari, reprezentues i Kosovës, është duke i mun

Dembele ka shënuar një supergol ndaj Sevillës (Video)

Ousmane Dembele sapo ka shënuar një supergol për Barcelonën në ndeshjen ndaj Sevillas, duke ia kujtuar tifozëve se sa i talentuar është ai. Blaugranat mbyllen pjesën e parë të ndeshjes kthy

Klopp tregon objektivin në Premier League

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka mbajtur një konferencë për media para derbit me Chelseat që zhvillohet të enjtën. Klopp theksoi se skuadra e tij synon të jetë në top 4-she. “Para n

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Info Tjera