Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/la-clippers.png

Lakers fitojnë duelin drithërues kundër ClippersLeBron James e shënoi koshin e fitores kur kishin mbetur edhe 12.8 sekonda lojë për t’ia dhënë fitores Los Angeles Lakersave me rezultat 103:101 kundër Los Angeles Clipper të enjten, në rinisjen e NBA në kompleksin ESPN Wide World of Sports në Orlando.

Anthony Davis i shënoi 34 pikë dhe i regjistroi tetë kërcime për Lakers, ndërsa James e mbylli ndeshjen me 16 pikë, 11 kërcime dhe shtatë asiste. James pati vështirë në konkretizim, pasi u tregua i saktë në gjashtë nga 19 goditjet e tij.

Kyle Kuzma i shënoi 16 pikë për Lakers, që radhitet lider në Konferencën e Perëndimit të NBA, duke u treguar i saktë nga trepikëshat.

Paul George i shënoi 30 pikë për Los Angeles Clippers, mirëpo e humbi trepikëshin që mund ta kishe barazuar rezultatin në fund të ndeshjes. Kawhi Leonard e mbylli ndeshjen me 28 pikë, Patrick Beverley i shtoi 12 pikë, ndërsa Reggie Jackson dhjetë.

Los Angeles Clippers luajtën në këtë ndeshje pa top dy rezervistët, Lour Williams dhe Montrezl Harrell, që u detyruan të largohen nga NBA Bubble për arsye personale dhe tani duhet të qëndrojnë në karantinë para se t’i bashkohen skuadrës sërish.

Të dyja ekipet u vërejtën se nuk janë në formën e tyre më të mirë pas më shumë se katër muajve lojë garuese. Clippers e humbën topin 22 herë, ndërsa Lakers 16 herë.

Të fundit

30 minuta për Muriqin në fitoren e Lazios – kjo është nota e tij

Lazio ka marrë tri pikët e radhës në Serie A. Në përballjen kundër Bologna, Lazio ka arritur të shënojë fitore jo aq të mundimshme, me rezultatin 2:1. Goli i parë në këtë ndeshje erdhi

Khabib Nurmagomedov fiton, por tërhiqet nga MMA

Khabib Nurmagomedov shënon fitoren e tij të 29-të. Yllii UFC, Nurmagomedov, ka arritur të regjistrojë një tjetër fitore në rekordin e tij në UFC. Në duelin me Justin Gaethje, Khabib përfund

Çmenduri në Holandë! Ajax shënon 13 herë brenda 75 minutave

Eredivise në Holandë ka prodhuar një spektakël të vërtetë golash me Ajax-in e pamëshirshëm. Amsterdamasit luanin në transferë ndaj VV- Venlo, vendi i 10-të në kampionat dhe një skuadër

Përballja e tretë

Istogu udhton të dielën në Vushtrri për të zhvilluar ndeshjen kampionale me Vushtrrinë. Përballja vjen pas dy ndeshjeve në EHF Europa Cup, ku istogaset i fituan me rezultatin 21-26 dhe 31-24.

Ronaldo pritet të luaj kundër Barcelonës edhe pse doli pozitiv

Cristiano Ronaldo mund të luajë me Juventusin në ndeshjen ndaj Barcelonës, në Ligën e Kampionëve, edhe pse ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Pesë herë fituesi i Topit të Artë rezultoi pozit

Muriqi titullar i Lazios nga kjo javë, Inzaghi: Ai është i gatshëm

Vedat Muriqi mund të luaj nga kjo javë titullar te Lazio. Sulmuesi kosovar ka zhvilluar tanimë dy sfida me bardhekaltërtit duke u inkuadruar nga banka rezervë. Prizrenasi luajti fillimisht ndaj S

Info Tjera