Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/armando-broja.jpg

Lampard fton lojtarin shqiptar në sfidën e ChampionsTë shtunën, Chelsea do të luajë kundër Bayern Munchen, ndeshje e vlefshme për Champions League.

Për këtë takim, trajneri Frank Lampard ka zgjedhur të ketë në organikën e tij edhe sulmuesin e kombëtares shqiptare, Armando Broja.

Edhe pse “Blutë e Londrës” janë përballë një sfide mjaft të vështirë pasi janë mundur me rezultatin 3-0 në takimin e parë, anglezi i beson cilësive të sulmuesit kuqezi.

Shanset janë të pakta për të qenë në 18-she, mirëpo kjo është diçka pozitive për shtatlartin shqiptar që ka mundësi të grumbullohet për ndeshje të niveli të tillë.

Të fundit

Werder ende po pret ofertat për Rashicën

Werderi i kërkon 20 milionë euro për shitjen e përfaqësuesit kosovar, të cilin e pëlqen më së shumti Aston Villa në Angli Werder Bremeni është duke pritur oferta për Milot Rashicën. Klub

Një tjetër futbollist shqiptar transferohet në Serie A

Bëhet fjalë për Andi Zeqirin talentin e Lozanës që është rritur si futbollist në Zvicër dhe ka shkëlqyer në sezonin e kaluar në Challenge League. Zeqiri i cili ka qenë pjesë edhe e 21-vj

Suarez largohet si golashënuesi i tretë në histori të Barçës

ashmë është zyrtare, Luis Suarez është larguar nga Barcelona për t’u transferuar te Atletico Madrid. Ronald Koeman nuk e deshi në skuadrën e tij dhe kështu, uruguaiani, shoku më i mirë i

Fjalët e gazetarit e bëjnë të qaj Mourinhon

Jose Mourinho i bën ditën të lumtur gazetarit maqedonas pasi qëndroi rrotull për t’iu përgjigjur pyetjes së tij, pasi u prek nga historia e kujtimit të babait të tij të ndjerë. Jose Mouri

Barcelona dhe Roma në garë për super-mbrojtësin e Chelseas

Skuadra e Barcelonës dhe Romës janë në garë për të firmosur me mbrojtësin e Chelseas, Antonio Rudiger. Sipas raportimve të fundit që vijnë nga mediat në Angi, thuhet se Barça është në

Basel blen kartonin e Zhegrovës

Edon Zhegrova rikthehet te Baseli për të qëndruar gjatë aty. Pas huazimit për 1 sezon e gjysmë që prej shkurtit të vitit 2019-të te skuadra zvicerane. Gjatë kësaj vere Zhegrova u kthye te G

Info Tjera