Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/lauara-kryeziu.jpg

Laura Fazliu fiton medaljen e artë në KroaciXhudoja vazhdon t’i sjellë lajme të mira Kosovës. Nuk është më vetëm Majlinda Kelmendi që di të fitojë. Tashmë edhe garuesit e rinj po lënë gjurmë në Evropës.

Sot xhudistja kosovare, Laura Fazliu ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm në Kupën Evropiane që mbahet në Kroaci.

Fazliu arriti ta fitoj medaljen e artë, pasi grumbulloj 30 pikë.

Në vendin e dytë doli xhudistja nga Sllovenia, Lia Ludvik me 21 pikë, kurse poztën e tretë e zuri kroatja, Iva Oberan me 20 pikë.

Të fundit

Peja fiton klasiken e parë ndaj Prishtinës

Peja ka fituar sfidën e rivalëve të vjetër ndaj Sigal Prishtinës, duke triumfuar 107:86 (27:20, 26:22, 29:22, 25:22), në kuadër të javës së parë të Superligës. Peja e nisi ndeshjen më mi

Premtimi i shqiptarit: Do pres flokët nëse kualifikohemi në Europian

Enis Bardh i ishte i ftuari special i Leila Krajës në emisionin “Sport Time”, në SuperSport. Mesfushori i Levantes, një nga pikat kyçe të suksesit të Maqedonisë së Veriut ndaj Kosovës n

Pirlo publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen me Barcelonën

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo ka publikuar listën me 21 futbollistë të ftuar për përballjen ndaj Barcelonës në kuadër të grupeve në Ligën e Kampionëve. Leonardo Bonucci mund të fill

Plas skandali në klubin mbretëror

Si të mos mjaftonte ecuria negative në Champions e zyrtarizuar me barazimin kundër Borussia Monchengladbach dhe pankina e lëkundur e Zinedine Zidane, te Real Madrid është gati për të shpërthy

Këto janë 8 ndeshjet interesante të ditës së sotme

Champions League vazhdon sot me 8 ndeshje mjaft interesante. Nga ora 18:55 do të zhvillohen dy ndeshje interesante. PSG do të jetë mysafire e ekipit turk, Basakesehir, kurse Chelsea është mysafir

CR7 humb përballjen e sotme kundër Barçës dhe Messit

Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv me Covid-19 edhe në tamponin e fundit. Testi i kryer mbrëmjen e djeshme bën që ylli portugez të humbasë sfidën e sotme kundër Barcelonës dhe Lionel Mess

Info Tjera