Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/vedat-muriqi.jpg

Lazio insiston për MuriqinVedat Muriqi vazhdon të jetë një nga lojtarët shqiptar më të kërkuar në merkato.

 Bomberi I Kosovës ka bërë një sezon të shkëlqyer duke shënuar 17 gola. Ofertat për të nuk kanë munguar e Napoli dhe Tottenham e kërkojnë me ngulm.

Por, sot mediat italiane bëjnë me dije se në garë seriozisht është  hyrë  edhe Lazio që nuk ka hequr dorë nga lojtari.

Tare po ndjek me kujdes situatën e sulmuesit shqiptar e së bashku me Borja Mayoral janë dy lojtarët që mund të afrohen këtë merkato.

Fenerbahce kërkon të paktën 25 milionë euro për të lënë të lirë Vedat Muriqin.

Të fundit

30 minuta për Muriqin në fitoren e Lazios – kjo është nota e tij

Lazio ka marrë tri pikët e radhës në Serie A. Në përballjen kundër Bologna, Lazio ka arritur të shënojë fitore jo aq të mundimshme, me rezultatin 2:1. Goli i parë në këtë ndeshje erdhi

Khabib Nurmagomedov fiton, por tërhiqet nga MMA

Khabib Nurmagomedov shënon fitoren e tij të 29-të. Yllii UFC, Nurmagomedov, ka arritur të regjistrojë një tjetër fitore në rekordin e tij në UFC. Në duelin me Justin Gaethje, Khabib përfund

Çmenduri në Holandë! Ajax shënon 13 herë brenda 75 minutave

Eredivise në Holandë ka prodhuar një spektakël të vërtetë golash me Ajax-in e pamëshirshëm. Amsterdamasit luanin në transferë ndaj VV- Venlo, vendi i 10-të në kampionat dhe një skuadër

Përballja e tretë

Istogu udhton të dielën në Vushtrri për të zhvilluar ndeshjen kampionale me Vushtrrinë. Përballja vjen pas dy ndeshjeve në EHF Europa Cup, ku istogaset i fituan me rezultatin 21-26 dhe 31-24.

Ronaldo pritet të luaj kundër Barcelonës edhe pse doli pozitiv

Cristiano Ronaldo mund të luajë me Juventusin në ndeshjen ndaj Barcelonës, në Ligën e Kampionëve, edhe pse ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Pesë herë fituesi i Topit të Artë rezultoi pozit

Muriqi titullar i Lazios nga kjo javë, Inzaghi: Ai është i gatshëm

Vedat Muriqi mund të luaj nga kjo javë titullar te Lazio. Sulmuesi kosovar ka zhvilluar tanimë dy sfida me bardhekaltërtit duke u inkuadruar nga banka rezervë. Prizrenasi luajti fillimisht ndaj S

Info Tjera