Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/auto_fifa-10-600x3601608234467-1.jpg

Lewandowski fiton çmimin “futbollisti më i mirë i vitit” nga FIFAFIFA ka zgjedhur edhe lojtarin më të mirë të vitit.  Në konkurrencë për këtë vit për më të mirin kanë qenë: Lionel Messi (Barcelona), Cristiano Ronaldo (Juventus) dhe Robert Lewandowski (Bayern Munchen).  Normalisht, ashtu si është pritur çmimin për më të mirin sivjet e ka fituar Robert Lewandowski i Bayern Munchen, i cili fitoi të gjitha trofetë me Bayernin këtë vit.

Ai po ashtu shënoi më se shumti gola në Europë në të gjitha garat.  Bayerni me Lewandowskin ka fituar sezonin e kaluar Ligën e Kampionëve, Bundesligën, Kupën e Gjermanisë dhe SuperKupën e Europës.

 

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera