Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/liverpool.jpg

Liverpool fiton bindshëm, shkëlqen ShaqiriNdeshja e FA Cup ndërmjet Aston Villas dhe Liverpool ka përfunduar me fitoren e thellë 4:1 të “The Reds”.

Aston Villa kishte nisur këtë ndeshje pa yjet kryesorë, pasi që shumica e lojtarëve janë të pasigurt ndaj shpërthimit të COVID-19 në kampin stërvitor.

Fillimisht Liverpool nisi ndeshjen mirë, Sadio Mane shënoi për rezultatin 1-0 në minutën e 4-t.

Por pas golit të senegalezit, dukej se iniciativën e morën vendasit. Ishte 17 vjeçari Louie Barry i cili realizoi një gol të mrekullueshëm në minutën 41-të për të barazuar shifrat.

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-1.

Pjesa e dytë filloi, kishte dëshirë nga dy ekipet për të shënuar.

Ishte holandezi Wijnaldum, i cili i dha epërsinë Liverpoolit në minutën e 60-të. Në këtë minutë u inkuadrua Xherdan Shaqiri, dhe me inkuadrimin e tij ai bëri diferencën. Fillimisht në minutën 63-të bëri një asistim për Sadio Mane pastaj në minutën e 65-të dhuroi një tjetër për Mohamed Salah.

Ndeshja përfundoi, rezultati përfundimtar, Aston Villa 1-4 Liverpool. Shaqiri realizoi dy asistime, Sadio Mane shënoi dy herë, ndërsa Wijnaldum dhe Salah kontribuan me nga një gol.

Të fundit

Liverpool dorëzohet në luftën titull, Mane tregon synimin

Sadio Mane ka pranuar se mbrojtja e titullit në Ligën Premiere ka përfunduar, duke deklaruar se diferenca e pikëve midis Liverpoolit dhe Manchester Cityt është thjesht shumë e madhe për t’u

Manchester City në kërkim të fitores

Borussia Monchengladbach do të zhvillojë ndeshje kundër Manchester Cityt në stadiumin “Puskas Arena”, në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së eliminatorëve. Kjo është hera e parë

Lewandowski golashënuesi i tretë më i mirë në Ligën e Kampionëve

Su lmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, është bërë golashënuesi i tretë më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve, pas golit që e shënoi në fitoren kundër Lazios të martën

Zhvillime të reja për të ardhmen e Mbappe

Sulmuesi francez Kylian Mbappe është i gatshëm ta firmos kontratën e re me Paris Saint-Germaini, por vetëm nëse ekipi nga Ligue 1 i plotëson kërkesat e tij. Kështu ka raportuar të martën e

David De Gea drejt largimit nga Manchester United

David De Gea duket se do të largohet nga Manchester United gjatë afatit kalimtar të verës. Portieri spanjoll nuk është më i paprekshëm te Djajtë e Kuq, pasi aty po ndjen presionin e Dean Hend

Reali pa sulmuesin kryesor ndaj Atalantës

Sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema, nuk do jetë i pranishëm në ndeshjen me Atalantan në kuadër të Ligës së Kampionëve. Sulmuesi francez, Karim Benzema, nuk do të udhëtojë me pjesën tje

Info Tjera