Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/shaqiri.jpg

Liverpool i gatshëm ta shes ShaqirinXherdan Shaqiri ka hyrë sërish në planet e shitjes nga Liverpooli.

Lojtari me prejardhje nga Kosova është në listën e lojtarëve që ka ekipi anglez ka ndërmend ti shes.

Shitja lidhet me interesimin e madh të “Reds” për ta blerë mesfushorin spanjoll të Bayern, Thiago Alcantara, të cilin Bayern Munichu e vlerëson 30 milionë euro.

Mediat angleze shkruajnë se kampioni aktual anglez po planifikon që përveq Shaqirit, të shesë edhe Alex Oxlade-Chamberlainin e Nabi Keitan, në mënyrë që të bëjë para për ta blerë ish-futbollistin e Barcelonës.

Për Shaqirin flitet qe një kohë se mund të largohet nga “Anfield Road”, por ende nuk është gjendur një klub që bën ofertë të majme për të.

Liverpooli synon t’i nxjerrë 20 deri në 25 milionë euro nga shitja e përfaqësuesit zviceran.

Shaqiri ka përfunduar në bankinë në dy sezonet e fundit tek ekipi i Jurgen Kloppit duke e pasur parasysh  konkurrencën e fortë.

Interesim për ish-futbollistin e Baselit, Bayern Munichut, Interit e Stoke Cityt ka shfaqur Galatasaray, por atë e duan edhe në Itali.

Sidoqoftë, 28 vjeçari do të preferonte ta vazhdojë karrierën në futbollin anglez.

Të fundit

Werder ende po pret ofertat për Rashicën

Werderi i kërkon 20 milionë euro për shitjen e përfaqësuesit kosovar, të cilin e pëlqen më së shumti Aston Villa në Angli Werder Bremeni është duke pritur oferta për Milot Rashicën. Klub

Një tjetër futbollist shqiptar transferohet në Serie A

Bëhet fjalë për Andi Zeqirin talentin e Lozanës që është rritur si futbollist në Zvicër dhe ka shkëlqyer në sezonin e kaluar në Challenge League. Zeqiri i cili ka qenë pjesë edhe e 21-vj

Suarez largohet si golashënuesi i tretë në histori të Barçës

ashmë është zyrtare, Luis Suarez është larguar nga Barcelona për t’u transferuar te Atletico Madrid. Ronald Koeman nuk e deshi në skuadrën e tij dhe kështu, uruguaiani, shoku më i mirë i

Fjalët e gazetarit e bëjnë të qaj Mourinhon

Jose Mourinho i bën ditën të lumtur gazetarit maqedonas pasi qëndroi rrotull për t’iu përgjigjur pyetjes së tij, pasi u prek nga historia e kujtimit të babait të tij të ndjerë. Jose Mouri

Barcelona dhe Roma në garë për super-mbrojtësin e Chelseas

Skuadra e Barcelonës dhe Romës janë në garë për të firmosur me mbrojtësin e Chelseas, Antonio Rudiger. Sipas raportimve të fundit që vijnë nga mediat në Angi, thuhet se Barça është në

Basel blen kartonin e Zhegrovës

Edon Zhegrova rikthehet te Baseli për të qëndruar gjatë aty. Pas huazimit për 1 sezon e gjysmë që prej shkurtit të vitit 2019-të te skuadra zvicerane. Gjatë kësaj vere Zhegrova u kthye te G

Info Tjera